Po raz piąty na terenie leśnictwa Zabiała zorganizowano Oleszyce Półmaraton. Konkursowi biegów po raz czwarty towarzyszyły zawody Oleszyce Nordic Walking. W imprezie wzięło udział 408 osób.
Zawody odbyły się w niedzielę, 11 lutego. W tym roku organizatorzy nieco zmienili trasę. Tym razem prowadziła[paywall] przez najciekawsze miejsca w okolicy miejscowości Zabiała.
Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza (1:21:26). Drugi na mecie był Marcin Kruba z Jarosławskiego Grupy Biegowej (1:22:10), a trzeci – Marcin Michalec z klubu KKB MOSiR Krosno (01:22:14).
Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Winiarska z Przemyskiego Klubu Biegacza (1:32:21). Jako druga zameldowała się na mecie Beata Lange z Biłgoraja (1:36:46). Podium uzupełniła Agnieszka Faron z Krakowa (1:42:01).
Na dystansie 9,4 km zorganizowane zostały zawody w nordic walking. Najlepszy był Tadeusz Wójtowicz z Krosna (1:03:33). Na kolejnych stopniach podium stanęli: Tadeusz Kubiszyn z Grupy Kresy Lubaczów (1:04:44) oraz Małgorzata Kubiszyn (1:04:52).
Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze