Reklama

Biegali i maszerowali po śniegu

12/02/2018 17:23

Po raz piąty na terenie leśnictwa Zabiała zorganizowano Oleszyce Półmaraton. Konkursowi biegów po raz czwarty towarzyszyły zawody Oleszyce Nordic Walking. W imprezie wzięło udział 408 osób.

Zawody odbyły się w niedzielę, 11 lutego. W tym roku organizatorzy nieco zmienili trasę. Tym razem prowadziła[paywall] przez najciekawsze miejsca w okolicy miejscowości Zabiała.

Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza (1:21:26). Drugi na mecie był Marcin Kruba z Jarosławskiego Grupy Biegowej (1:22:10), a trzeci – Marcin Michalec z klubu KKB MOSiR Krosno (01:22:14).

Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Winiarska z Przemyskiego Klubu Biegacza (1:32:21). Jako druga zameldowała się na mecie Beata Lange z Biłgoraja (1:36:46). Podium uzupełniła Agnieszka Faron z Krakowa (1:42:01).

Reklama

Na dystansie 9,4 km zorganizowane zostały zawody w nordic walking. Najlepszy był Tadeusz Wójtowicz z Krosna (1:03:33). Na kolejnych stopniach podium stanęli: Tadeusz Kubiszyn z Grupy Kresy Lubaczów (1:04:44) oraz Małgorzata Kubiszyn (1:04:52).

Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama