Reklama

Biszkoptowy festiwal zdobył 2. miejsce w województwie

22/10/2015 08:12

– Organizatorzy Tygodnia Bibliotek cyklicznie zachęcają do udziału w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach akcji. W tym roku zgłosiliśmy I Jarosławski Festiwal Biszkopta, którego pomysłodawcą jest nasz mieszkaniec Paweł Fudali. Podejmując ten temat, sięgnęliśmy do bogatej historii Jarosławia i rodzimych wypieków z ponadwiekową tradycją –mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Tkacz.

Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu zajęła 2. miejsce w konkursie Podkarpackiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie. Za najbardziej oryginalne wydarzenie „Tygodnia Bibliotek 2015” uznano „I Jarosławski Festiwal Biszkopta”. Podczas majowej akcji cieszył się dużą popularnością wśród uczestników. Odbywały się spotkania z „jarosławskim biszkoptem”. Dzieci ze szkół[paywall] podstawowych i przedszkoli poznawały tradycję rodzimych wypieków. Były wystawy z archiwalnymi zdjęciami związanymi z historią cukiernictwa. Smakowano słodkie wyroby i robiono zdjęcia. Jarosławskie zakłady cukiernicze i cukiernie eksponowały swoje wypieki. 


fot.UM Jarosław
Słodka degustacja wyrobów.

Pomogli również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. – Organizacja festiwalu była możliwa dzięki partnerom: Fabryce Ciast i Cukrów dr. Stanisława Gurgula, Fabryce Pieczywa Cukierniczego San Pajda w Jarosławiu, Wytwórni Wyrobów Cukierniczych Maciej Kuźniarowski, cukierniom Szarlotka, Kapka, Stefanii Sierkowskiej, piekarni AS Jolanta Uberman oraz Zespołowi Szkół Ogólnokształcących Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Wszystkim, którzy współtworzyli to niepowtarzalne wydarzenie, serdecznie dziękujemy – podkreśla dyrektor MBP.

Reklama

„I Jarosławski Festiwal Biszkopta” honorowym patronatem objął burmistrz Jarosławia W. Paluch. 


fot.UM Jarosław
Dekoracja ciastek przez najmłodszych uczestników festiwalu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pytoc - niezalogowany 2015-10-23 20:01:17

    Czy to zbieg okoliczności, że dziennikarka jest o tym samym nazwisku co firma, którą cała ta heca promuje ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama