Reklama

Bitwa na słowa. Konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 9 [ZDJĘCIA]


We wtorek, 28 października, Przedszkole nr 9 w Przemyślu im. Czytelników „Życia Przemyskiego” było miejscem wyjątkowej rywalizacji na słowa z udziałem podopiecznych dziesięciu miejskich przedszkoli. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021– 2025, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.


Mottem przewodnim konkursu recytatorskiego była „Złota polska jesień w poezji”. Maluchy z przejęciem prezentowały utwory poetyckie nawiązujące do tej mieniącej się kolorami pory roku, uatrakcyjniając swoje występy rekwizytami, tematycznymi strojami i gestykulacją. Popisy recytatorskie reprezentacji miejskich przedszkoli nr 2, 3, 4, 9, 11, 12, 13, 16, 19 i 20 (po dwóch uczestników z każdej placówki) śledziło w skupieniu jury, w którego skład weszły: Elżbieta Krupa z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu, Jolanta Wilk-Krzywonos z Przemyskiej Biblioteki Publicznej, Angelika Piliszko – przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola nr 9 oraz nauczyciel języka polskiego i logopeda Iwona Marek. Oceniano interpretację utworu, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

– Poziom konkursu był bardzo wysoki, a młodzi recytatorzy wykazali się nie tylko doskonałą  pamięcią , ale i ogromną wrażliwością artystyczną – podsumowała w imieniu komisji konkursowej I. Marek.

Reklama

Jak podkreśliła dyrektor Przedszkola nr 9 Elżbieta Bukalska, celem rywalizacji było rozwijanie umiejętności recytatorskich u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno słowa oraz kształtowanie odwagi w publicznych wystąpieniach. Tej ostatniej maluchom na szczęście nie brakowało, a nawet jeśli pojawił się podczas występu moment zawahania, mogły liczyć na wsparcie przygotowujących je do występów nauczycielek.

Na finał wszystkim uczestnikom wręczone zostały dyplomy i nagrody, których sponsorem były Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona w Przemyślu, reprezentowana przez Halinę  Sokolik-Nieradkę, prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego „Ad Astra” prowadzącego szkołę oraz nasza skromna redakcja.

Reklama

Laureaci konkursu: I miejsce – Marcelina Ryczan (Przedszkole nr 20), II miejsce – Liliana Goroś (Przedszkole nr 3), III miejsce – Pola Kołodziej (Przedszkole nr 2).

Wyróżnienia otrzymali: Hanna Głuszyk (Przedszkole nr 13), Oliwia Lechocińska (Przedszkole nr 16) i Piotr Szal (Przedszkole nr 19).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/11/2025 07:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości