09/11/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Wśród młodych recytatorów, uczestników konkursu recytatorskiego o motywie Złotej polskiej jesieni w poezji, można było zaobserwować nie tylko doskonałą pamięć, ale także ogromną wrażliwość artystyczną. Popisy maluchów z miejskich przedszkoli zachwyciły jury, skupione przede wszystkim na interpretacji utworów, dykcji oraz ogólnym wyrazie artystycznym. Dyrektor przedszkola nr 9 podkreśliła, że celem rywalizacji było rozwijanie umiejętności recytatorskich najmłodszych, a także uwrażliwienie ich na piękno słowa i odwagę w publicznych wystąpieniach. Podczas finału wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. I. Newtona i Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Ad Astra. Zwycięzcami konkursu okazali się: Marcelina Ryczan (Przedszkole nr 20), Liliana Goroś (Przedszkole nr 3) oraz Pola Kołodziej (Przedszkole nr 2), a wyróżnienia otrzymali Hanna Głuszyk (Przedszkole nr 13), Oliwia Lechocińska (Przedszkole nr 16) i Piotr Szal (Przedszkole nr 19).
Mali recytatorzy dali z siebie wszystko, uatrakcyjniając występy rekwizytami, tematycznymi strojami i gestykulacją./ FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo