Przedsiębiorca z Przemyśla i Rzeszowa działali na szkodę banku z USA. Tak przynajmniej wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Obaj zostali zatrzymani.
– Do zatrzymania doszło w związku z zawiadomieniem Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych „eService” w Warszawie o dokonaniu i próbie dokonania oszustwa z użyciem udostępnionych przez zgłaszającą firmę terminali płatniczych – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.
Dzień przed zatrzymaniem mężczyźni zrealizowali 36 transakcji z użyciem karty płatniczej jednego z banków w USA na łączną kwotę[paywall] 337 513,88 zł. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Przemyślu wnioski o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy wobec rzeszowianina, z zastrzeżeniem, że jeżeli w terminie 14 dni wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 100 000 zł areszt zostanie zamieniony na dozór policji. Aktualnie jest już na wolności po wpłaceniu poręczenia. Wobec Wojciecha przemyślanina sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 000 zł oraz dozór kuratora. Obu podejrzanym zakazano jakichkolwiek kontaktów ze sobą w czasie prowadzonego postępowania. Prokurator rozważa zaskarżenie decyzji sądu. Oprócz wymienionych zatrzymano również kolejnego podejrzanego o współudział w przestępstwie. To obywatel Ukrainy, którego miejscowy sąd aresztował na 2 miesiące. Trwają poszukiwania kolejnego ustalonego sprawcy oszustwa.
– Sprawa jest rozwojowa – zapewnia prokurator Pętkowska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Spróbujcie cokolwiek załatwić w " Getin Banku". Pierwsze pytanie . Czy masz jakiekolwiek ZOBOWIĄZANIA FINANSOWE WOBEC JAKIEJKOLWIEK INSTYTUCJI FINANSOWEJ W USA. CZY PRACOWAŁEŚ TAM I CZY NIE ZALEGASZ Z PODATKAMI W USA? ITD . JANKESI , TO PAMIĘTLIWA RASA I NIKOMU NIE DARUJE NP. NIE ZAPŁACONYCH U NICH NAWET MANDATÓW KARNYCH . BĘDĄ GNĘBIĆ AMBASADY INNYCH PAŃSTW DOMAGAJĄC SIĘ WYEGZEKWOWANIA TYCH MANDATÓW WRAZ ZALEGŁYMI ODSETKAMI . A JEŻELI JAKIŚ RZĄD ZIGNORUJE ICH ŻĄDANIA , TO ZARAZ JEST NA CELOWNIKU ICH TAJNYCH SŁUŻB I OSKARŻANY - NAJLEPIEJ O WSPIERANIE TERRORYZMU LUB PRANIA " BRUDNYCH PIENIĘDZY'. ONI MAJA WYGÓROWANE NADMIERNIE MNIEMANIE O SOBIE I UWAŻAJĄ ,ŻE IM TO SIĘ WSZYTKO NALEŻY I MOGĄ PEŁNIĆ - NIE WIADOMO CZEMU- ROLĘ ŻANDARMA ŚWIATA. POLSKIE BANKI NATOMIAST JAK POSŁUSZNE OWIECZKI WYPEŁNIAJĄ KAŻDE POLECENIE UESMANÓ.W
hehehehe, Polskie banki,hehehe getin polski
Spróbujcie cokolwiek załatwić w " Getin Banku". Pierwsze pytanie . Czy masz jakiekolwiek ZOBOWIĄZANIA FINANSOWE WOBEC JAKIEJKOLWIEK INSTYTUCJI FINANSOWEJ W USA. CZY PRACOWAŁEŚ TAM I CZY NIE ZALEGASZ Z PODATKAMI W USA? ITD . JANKESI , TO PAMIĘTLIWA RASA I NIKOMU NIE DARUJE NP. NIE ZAPŁACONYCH U NICH NAWET MANDATÓW KARNYCH . BĘDĄ GNĘBIĆ AMBASADY INNYCH PAŃSTW DOMAGAJĄC SIĘ WYEGZEKWOWANIA TYCH MANDATÓW WRAZ ZALEGŁYMI ODSETKAMI . A JEŻELI JAKIŚ RZĄD ZIGNORUJE ICH ŻĄDANIA , TO ZARAZ JEST NA CELOWNIKU ICH TAJNYCH SŁUŻB I OSKARŻANY - NAJLEPIEJ O WSPIERANIE TERRORYZMU LUB PRANIA " BRUDNYCH PIENIĘDZY'. ONI MAJA WYGÓROWANE NADMIERNIE MNIEMANIE O SOBIE I UWAŻAJĄ ,ŻE IM TO SIĘ WSZYTKO NALEŻY I MOGĄ PEŁNIĆ - NIE WIADOMO CZEMU- ROLĘ ŻANDARMA ŚWIATA. POLSKIE BANKI NATOMIAST JAK POSŁUSZNE OWIECZKI WYPEŁNIAJĄ KAŻDE POLECENIE UESMANÓ.W
hehehehe, Polskie banki,hehehe getin polski