Reklama

Biznesmeni w kajdankach. Oszukali bank w USA

03/07/2017 18:00

Przedsiębiorca z Przemyśla i Rzeszowa działali na szkodę banku z USA. Tak przynajmniej wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Obaj zostali zatrzymani.

– Do zatrzymania doszło w związku z zawiadomieniem Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych „eService” w Warszawie o dokonaniu i próbie dokonania oszustwa z użyciem udostępnionych przez zgłaszającą firmę terminali płatniczych – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Dzień przed zatrzymaniem mężczyźni zrealizowali 36 transakcji z użyciem karty płatniczej jednego z banków w USA na łączną kwotę[paywall] 337 513,88 zł. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Przemyślu wnioski o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy wobec rzeszowianina, z zastrzeżeniem, że jeżeli w terminie 14 dni wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 100 000 zł areszt zostanie zamieniony na dozór policji. Aktualnie jest już na wolności po wpłaceniu poręczenia. Wobec Wojciecha przemyślanina sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 000 zł oraz dozór kuratora. Obu podejrzanym zakazano jakichkolwiek kontaktów ze sobą w czasie prowadzonego postępowania. Prokurator rozważa zaskarżenie decyzji sądu. Oprócz wymienionych zatrzymano również kolejnego podejrzanego o współudział w przestępstwie. To obywatel Ukrainy, którego miejscowy sąd aresztował na 2 miesiące. Trwają poszukiwania kolejnego ustalonego sprawcy oszustwa.

Reklama

– Sprawa jest rozwojowa – zapewnia prokurator Pętkowska.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2017-07-03 19:11:17

    Spróbujcie  cokolwiek  załatwić w " Getin Banku".       Pierwsze  pytanie   . Czy masz jakiekolwiek ZOBOWIĄZANIA FINANSOWE  WOBEC JAKIEJKOLWIEK INSTYTUCJI  FINANSOWEJ   W USA. CZY  PRACOWAŁEŚ TAM I CZY NIE ZALEGASZ  Z PODATKAMI  W USA?    ITD . JANKESI  , TO  PAMIĘTLIWA RASA I  NIKOMU NIE DARUJE   NP. NIE ZAPŁACONYCH U NICH  NAWET MANDATÓW  KARNYCH . BĘDĄ GNĘBIĆ AMBASADY  INNYCH PAŃSTW  DOMAGAJĄC   SIĘ WYEGZEKWOWANIA  TYCH MANDATÓW  WRAZ   ZALEGŁYMI ODSETKAMI . A JEŻELI JAKIŚ RZĄD  ZIGNORUJE ICH ŻĄDANIA , TO ZARAZ JEST NA CELOWNIKU ICH TAJNYCH SŁUŻB   I OSKARŻANY  - NAJLEPIEJ O WSPIERANIE  TERRORYZMU LUB PRANIA " BRUDNYCH PIENIĘDZY'.    ONI MAJA  WYGÓROWANE   NADMIERNIE MNIEMANIE O SOBIE  I UWAŻAJĄ ,ŻE IM  TO SIĘ WSZYTKO NALEŻY I MOGĄ PEŁNIĆ - NIE WIADOMO CZEMU- ROLĘ ŻANDARMA  ŚWIATA.  POLSKIE BANKI   NATOMIAST  JAK POSŁUSZNE OWIECZKI WYPEŁNIAJĄ KAŻDE POLECENIE   UESMANÓ.W

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    erm - niezalogowany 2017-07-03 20:37:16

    hehehehe, Polskie banki,hehehe getin polski

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama