Reklama

Blues na bramie...

11/08/2016 13:09

W sobotę w lokalu „Brama Rycerska” odbył się pierwszy w tym miejscu koncert bluesowy. Było to możliwe dzięki współpracy Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bluesa, Przemyskiej Biblioteki Publicznej oraz Piwiarni „Warecka”. Dla przemyskiej publiczności wystąpił Paweł Szymański, utalentowany bluesman z dużym doświadczeniem na polskich scenach.

Paweł Szymański to kompozytor, wokalista, gitarzysta i harmonijkarz bluesowy. Przeważnie występuje solo. Wcześniej współpracował z zespołami Tortilla Flat z Torunia i Green Grass z Bydgoszczy. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał na scenach festiwali bluesowych, m.in. na tzw. Dużej Scenie podczas Rawa Blues Festival.

W sobotę przemyska publiczność dopisała, wszystkie miejsca były zajęte, a artysta spotkał się z bardzo ciepłym i serdecznym przyjęciem. Korzystając z okazji, zapytaliśmy go, jak mu się grało dla przemyślan i który to już raz występuje w nadsańskim grodzie.

Reklama

– Lubię tu wracać – skomentował Paweł Szymański. – Po raz pierwszy trafiłem do Przemyśla w latach 90. za sprawą Andrzeja Jachimeckiego, od tego czasu[paywall] już kilkanaście razy występowałem dla przemyskiej publiczności. Brama Rycerska to klimatyczne miejsce, może nie ma tu zbyt wiele miejsca, ale na tego typu kameralne imprezy jak dzisiejsza, jest w sam raz.

A. Jachimecki z Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bluesa liczy na to,  że wspomniany koncert będzie  początkiem większej serii wydarzeń bluesowych w tym miejscu.


kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2016-08-12 22:03:30

    If you only feel the blues jah, jah, jah !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości