Reklama

Bo szejk wstał lewą nogą

Szczęście trwało krótko. Ceny paliw na stacjach benzynowych zaczęły rosnąć w zastraszającym tempie. I to nie z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień, a z godziny na godzinę. Pewnego dnia tankowałem dwa razy. Przed południem i późnym popołudniem. Różnica w cenie popularnej „95” wyniosła 5 groszy! Od wielu lat jesteśmy bezradnymi świadkami, ale i ofiarami manipulacyjnych działań koncernów, giełd, polityków, przeróżnych rynków, popytu, podaży, hiperinflacji etc.

W tej dziedzinie także od chociażby widzimisię jakiegoś szejka, który pewnego dnia wstał lewą nogą. Próbowałem się dowiedzieć, dlaczego tak jest. Uczeni analitycy, którzy biorą potworne pieniądze za de facto nieco szamańskie praktyki, bo prognozowanie, ile będziemy płacić za litr paliwa, tłumaczą to w sieci na wszelkie możliwe sposoby. Rozkładają na czynniki pierwsze, co jakiś czas dokładając kolejne argumenty.

Niedawno usłyszałem, że wpływ na rozregulowanie się cen paliw ma... wybór na prezydenta Polski Andrzeja Dudy. To chore! Kompletnie nic nie rozumiem z tych wyjaśnień, pewnie jak większość polskich kierowców. I najprawdopodobniej mam nie rozumieć. Najważniejsze, że pękające w szwach portfele „nadludzi” z paliwowej (i nie tylko) branży znowu będą pęcznieć. Na pohybel naiwniakom, takim jak ja.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    app - niezalogowany 2015-06-15 10:28:59

    "...manipulacji giełd..." do manipulacji giełdy wystarczy internet i program typu Forex. Analitycy nie są w stanie przewidzieć, w co miliony ludzi przed komputerem będą inwestować.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości