W miniony weekend dzieci i młodzież m.in. z Przemyśla oraz Rzeszowa zaprezentowały swoje talenty muzyczne w ramach III edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek „Bosco kolędować Jezusowi”. Organizatorzy – salezjanie z parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Przemyślu – wręczyli nagrody laureatom podczas koncertu galowego w dniu 15 stycznia br.
Poziom konkursu oraz jego ranga z roku na rok rosną. Zasięg tegorocznej edycji wykroczył poza ramy Podkarpacia. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 60[paywall] wykonawców. Uczniowie w różnym wieku, z rożnych miejscowości, niektórzy po raz pierwszy, inni po raz kolejny spotkali się w kościele na Lipowicy w celu wspólnego, radosnego przeżywania okresu świąt Bożego Narodzenia oraz podtrzymywania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a także uczczenia św. Jana Bosco. Soliści podzieleni zostali tradycyjnie na trzy kategorie: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną i uczęszczającą do szkół średnich. Nieznacznej zmianie w stosunku do lat ubiegłych uległa kategoria zespoły. Organizatorzy wprowadzili podział na zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne.
Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa w składzie: Magdalena Betleja, prezes Przemyskiego Towarzystwa Muzycznego (przewodnicząca), Barbara Łapka, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Przemyśl, Agnieszka Czajka, solistka chóru parafialnego z Lipowicy, Kazimierz Łysy, kierownik Działu Obsługi i Organizacji Imprez CK w Przemyślu.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Paulina Świetliczka (I m-ce, Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu), Otylia Olszańska (II m-ce, Przedszkole nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu), Gabriela Kozik (I m-ce, Szkoła Podstawowa w Koprzywnicy), Mateusz Wolwowicz (II m-ce, SP nr 6 w Jarosławiu), Zofia Czaja (III m-ce, SP nr 14 w Przemyślu), Magdalena Pudesz (III m-ce, SP nr 14 w Przemyślu), Małgorzata Świetlicka (I m-ce, I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu), Weronika Połowniak (II m-ce, Społeczne LO w Rzeszowie), Albina Motylewicz (III m-ce, ZSUHiG w Przemyślu), Chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu (I m-ce), zespół NAAJ z Przeworska (II m-ce), uczniowie z Zespołu Szkół Salezjańskich w Przemyślu (III m-ce), zespół KODO (I m-ce, ZPSM w Przemyślu), zespół AGLET (II m-ce, Gimnazjum w Żurawicy), zespół EM-De-Ka (III m-ce, MDK w Przemyślu). Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne oraz statuetki z Gwiazdą Betlejemską, na której widnieje postać założyciela salezjanów – św. Jana Bosco; wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal, senator RP Mieczysław Golba, prezydent Przemyśla Robert Choma oraz inspektor salezjanów ks. Adam Parszywka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze