Reklama

„Bosko kolędować Jezusowi” – IV edycja za nami

27/01/2018 09:30

W tegorocznej edycji konkursu kolęd i pastorałek „Bosko kolędować Jezusowi” wystąpiło 15 zespołów i 44 solistów z Przemyśla oraz regionu. Najlepszych nagrodzono w niedzielę, 14 stycznia 2018 r. podczas koncertu finałowego.

Organizatorem przedsięwzięcia są księża salezjanie z parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa w Przemyślu. Pierwsza odsłona konkursu „Bosko kolędować Jezusowi” miała miejsce w 2015 r., w dwusetną rocznicę urodzin Jana Bosko. Odtąd co roku zgłasza się na Lipowicę ponad 150[paywall] wykonawców – dzieci, młodzież i zespoły. Przesłuchania odbywają w sobotę, natomiast niedzielne popołudnie dnia następnego zarezerwowane jest dla laureatów i koncertu finałowego. Tegoroczna, IV już edycja konkursu za nami – zwycięzcy zebrali laury i zgarnęli nagrody 14 stycznia.

3 nagrody Grand Prix

Jury obradowało w składzie: Kazimierz Łysy – przewodniczący (Centrum Kulturalne w Przemyślu), Magdalena Betleja (Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu), Barbara Łapka (Wydział Promocji Sportu, Turystyki i Kultury UM Przemyśla), Agnieszka Matras (absolwentka szkoły muzycznej w Przemyślu), Stanisław Kucab (emerytowany profesor szkoły muzycznej w Przemyślu). Po zakończonych przesłuchaniach komisja konkursowa wyłoniła najlepszych wykonawców w 5 kategoriach. Ponadto regulamin tegorocznej edycji konkursu przewidywał przyznanie 3 nagród Grand Prix.

Reklama

Lista laureatów

1. Soliści. Dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce – Marcelina Bukowska, Przedszkole nr 20 w Przemyślu;

II miejsce – Aleksandra Wiatrowska, Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu;

III miejsce – Antoni Sarnicki, Przedszkole nr 3 w Przemyślu.

 

2. Soliści. Dzieci ze szkoły podstawowej:

I miejsce i Grand Prix – Gabriela Kozik, parafia św. Floriana w Koprzywnicy;

II miejsce – Nina Majczak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku;

III miejsce  – Mateusz Wolwowicz, Szkoła Podstawowa nr 6 w Jarosławiu;

III miejsce –  Małgorzata Misińska, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu.

Reklama

 

3. Soliści. Młodzież z gimnazjum i szkoły średniej:

I miejsce i Grand Prix – Anna Motylewicz, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu;

II miejsce – Albina Motylewicz, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu;

III miejsce – Aleksandra Łygan, Zespól Szkół w Wyszatycach.

 

4. Zespoły wokalne

I miejsce – zespół wokalny „NAAJ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku;

II miejsce – chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I st. w Przemyślu;

III miejsce – Kropeczki z Trójeczki, Przedszkole nr 3 w Przemyślu.

5. Zespoły wokalno-instrumentalne

I miejsce i Grand Prix – „KODO”, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu;

Reklama

II miejsce – „Guitar Project”, Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu.

Trzeciego miejsca w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne jury nie przyznało.
AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama