W tegorocznej edycji konkursu kolęd i pastorałek „Bosko kolędować Jezusowi” wystąpiło 15 zespołów i 44 solistów z Przemyśla oraz regionu. Najlepszych nagrodzono w niedzielę, 14 stycznia 2018 r. podczas koncertu finałowego.
Organizatorem przedsięwzięcia są księża salezjanie z parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa w Przemyślu. Pierwsza odsłona konkursu „Bosko kolędować Jezusowi” miała miejsce w 2015 r., w dwusetną rocznicę urodzin Jana Bosko. Odtąd co roku zgłasza się na Lipowicę ponad 150[paywall] wykonawców – dzieci, młodzież i zespoły. Przesłuchania odbywają w sobotę, natomiast niedzielne popołudnie dnia następnego zarezerwowane jest dla laureatów i koncertu finałowego. Tegoroczna, IV już edycja konkursu za nami – zwycięzcy zebrali laury i zgarnęli nagrody 14 stycznia.
Jury obradowało w składzie: Kazimierz Łysy – przewodniczący (Centrum Kulturalne w Przemyślu), Magdalena Betleja (Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu), Barbara Łapka (Wydział Promocji Sportu, Turystyki i Kultury UM Przemyśla), Agnieszka Matras (absolwentka szkoły muzycznej w Przemyślu), Stanisław Kucab (emerytowany profesor szkoły muzycznej w Przemyślu). Po zakończonych przesłuchaniach komisja konkursowa wyłoniła najlepszych wykonawców w 5 kategoriach. Ponadto regulamin tegorocznej edycji konkursu przewidywał przyznanie 3 nagród Grand Prix.
I miejsce – Marcelina Bukowska, Przedszkole nr 20 w Przemyślu;
II miejsce – Aleksandra Wiatrowska, Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu;
III miejsce – Antoni Sarnicki, Przedszkole nr 3 w Przemyślu.
I miejsce i Grand Prix – Gabriela Kozik, parafia św. Floriana w Koprzywnicy;
II miejsce – Nina Majczak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku;
III miejsce – Mateusz Wolwowicz, Szkoła Podstawowa nr 6 w Jarosławiu;
III miejsce – Małgorzata Misińska, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu.
I miejsce i Grand Prix – Anna Motylewicz, Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu;
II miejsce – Albina Motylewicz, Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu;
III miejsce – Aleksandra Łygan, Zespól Szkół w Wyszatycach.
I miejsce – zespół wokalny „NAAJ”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku;
II miejsce – chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I st. w Przemyślu;
III miejsce – Kropeczki z Trójeczki, Przedszkole nr 3 w Przemyślu.
I miejsce i Grand Prix – „KODO”, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu;
II miejsce – „Guitar Project”, Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu.
Trzeciego miejsca w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne jury nie przyznało.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze