Bożena Figiela, kustosz Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, zostanie nowym dyrektorem tej placówki. 7 czerwca br. otrzymała rekomendację na to stanowisko od członków komisji konkursowej. Pełniącym obowiązki dyrektora muzeum jest obecnie Marek Mikrut.
Ostatecznie do drugiego, decydującego etapu konkursu na stanowisko dyrektora przemyskiego muzeum przystąpiło pięć osób. Zostali przesłuchani przez specjalnie powołaną przez marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla komisję konkursową. Kandydaci, oprócz przedstawienia koncepcji organizacyjnej, finansowej i merytorycznej działalności muzeum w tym roku, ale i na dwa następne lata, odpowiadali na pytania członków komisji[paywall].
– Trzecie i ostatnie posiedzenie komisji odbyło się 7 czerwca. Jego celem była rozmowa z kandydatami, którzy spełnili wymogi formalnoprawne określone w ogłoszeniu o konkursie oraz rekomendowanie kandydata na stanowisko dyrektora przemyskiego muzeum – poinformowała Monika Konopka z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.
W wyniku głosowania decyzją większości członków komisji na stanowisko dyrektora MNZP rekomendowana została Bożena Figiela z Przeworska, która pracuje w przemyskim muzeum na stanowisku kustosza. Czy zostanie dyrektorem, zdecyduje – zgodnie z regulaminem konkursu – Zarząd Województwa Podkarpackiego, ale wydaje się to już formalnością.
– Nie otrzymałam jeszcze żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie, więc na razie za bardzo nie ma o czym mówić. Owszem, złożyłam i przedstawiłam swoją ofertę, ale moc prawną ma tylko to, co jest na papierze. Zarząd województwa ma wiele możliwości, rekomendacji nie musiprzyjąć, więc póki co czekam na ostateczną decyzję – powiedziała B. Figiela.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No to w Przemyślu mamy samych spadochroniarzy? Czyli jak za poprzedniej ekipy, nieważne że wcześniej się nie sprawdzili, ważne że właściwie podwieszony i obiecała stanowisko zastępcy członkowi komisji ;)
przytoczono tylko mechanizm nie poparty jasnowidztwem, a jak będzie zobaczymy - czy Przeworsk opanuje nasze miasto
Janek zostanie dyrektorem. Zna tylu artystów...Sam podobno rzeźbi, maluje i ... Robert go wspiera.
No to w Przemyślu mamy samych spadochroniarzy? Czyli jak za poprzedniej ekipy, nieważne że wcześniej się nie sprawdzili, ważne że właściwie podwieszony i obiecała stanowisko zastępcy członkowi komisji ;)
przytoczono tylko mechanizm nie poparty jasnowidztwem, a jak będzie zobaczymy - czy Przeworsk opanuje nasze miasto
Janek zostanie dyrektorem. Zna tylu artystów...Sam podobno rzeźbi, maluje i ... Robert go wspiera.