Kilka tysięcy osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała ulicami Przemyśla. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Trasa wiodła z archikatedry do kościoła księży salezjanów.
Procesja rozpoczęła się mszą św. przy archikatedrze obrządku rzymskokatolickiego. Następnie wyruszono w pochodzie do czterech ołtarzy. Pierwszy znajdował się przy archikatedrze greckokatolickiej, gdzie modlitwie przewodniczył w języku ukraińskim abp Jan Martyniak. Drugi zlokalizowano w Rynku. Tam bp Adam Szal wygłosił kazanie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze