W Wielki Poniedziałek doszło do awarii przepompowni ścieków w Ubieszynie. Jak się okazało, jej przyczyną była skrajna nieodpowiedzialność mieszkańca gminy, który do studzienki kanalizacyjnej wyrzucił odpady stałe.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Tryńczy ma problem z niesfornymi mieszkańcami. 22 kwietnia w wyniku bezmyślnego działania człowieka doszło do poważnej awarii w przepompowni ścieków w Ubieszynie. Konserwatorzy usuwający usterkę odkryli, że do jej wystąpienia przyczyniło się wyrzucenie kilku worków[paywall] na zboże do studzienki kanalizacyjnej. Worki zatkały jedną z pomp i doprowadziły do przestoju w obiekcie. To nie pierwszy tego typu przypadek. Liczne awarie pomp w przepompowniach sprawiają, że odprowadzanie ścieków z gospodarstw na terenie gminy bywa nieefektywne, a urząd gminy ponosi koszty napraw. Sytuacja jest na tyle poważna, że zakład zwrócił się z mocnym apelem do mieszkańców o to, by nie wyrzucali do kanalizacji odpadów stałych. W przypadku, gdyby byli świadkami takich praktyk, zarząd ZGK prosi o niezwłoczne zgłaszanie tego za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta pod numerem telefonu 16 642 12 88.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.niektóre wieśniaki o tym nie wiedzą... chamany
Wiochmen zamiast podtrzymać tradycję przodków i wyrzucić jak tradycja nakazuje do lasu, rowu lub potoku chciał być innowacyjny i tak się to skończyło.
komentujący tylko umieją wyzywać - okropne , bez kultury słowa !!!!!
U nas w Markowej też na podkarpaciu jest awaria oczyszczalni od 17 lat nie działa wszystko wylewaja nie oczyszczone do rzeczki. Smród piana dziwne kolory wody. A później to wszystko płynie do Mleczki.
tam sie tylko wlewa wiesniaki.....
niektóre wieśniaki o tym nie wiedzą... chamany
Wiochmen zamiast podtrzymać tradycję przodków i wyrzucić jak tradycja nakazuje do lasu, rowu lub potoku chciał być innowacyjny i tak się to skończyło.