Troje przedstawicieli S-KKS Badminton Przemyśl w liczącej siedem osób ekipie z Podkarpacia wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików. I to właśnie jeden z nich wrócił do domu z jedynym medalem dla naszego województwa. To Kacper Drymajło, który wywalczył brązowy medal w mikście w parze z Leną Jachimek (Badminton School Gdynia).
Mistrzostwa trwały od 17 do 19 czerwca br. w Poczesnej koło Częstochowy. W imprezie wzięło udział 139 młodych badmintonistów z całego kraju, sama śmietanka w kategorii młodzików, czyli badmintonistów z rocznika 2007 – 2008. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Junior” Wrzosowa.
W gronie rywalizujących znalazła się również 7-osobowa grupa młodych badmintonistów z Podkarpacia, w tym trójka z S-SKS Badminton Przemyśl: Natalia Horst, Kacper Drymajło i Szymon Kazimir. Pierwsza dwójka wystąpiła w dwóch konkurencjach, Szymon w grze pojedynczej, w której ostatecznie uplasował się na 33. miejscu. Natalia zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej zajęła 17. miejsce.
Kacper w singlu zajął 17. lokatę, ale wystąpił również w grze mieszanej, w której jego partnerką była Leną Jachimek (Badminton School Gdynia). Duet ten zaprezentował się znakomicie, docierając aż do półfinału. Przez trzy mecze przeszli jak burza. W I rundzie pokonali parę Tymoteusz Tutka – Laura Andrzejewska (AS Victoria Kiełczów) 2:0 (21:4, 21:6), w II rundzie pewnie rozprawili się z duetem Tadeusz Janaszek (PTS Puszczykowo) – Anna Lange (Badminton School Gdynia) 2:0 (21:11, 21:13), wreszcie w ćwierćfinale nie dali szans Mikołajowi Firlejowi (Badminton Gdańsk) – Aleksander Treder (UKS Dwójka Bytów), wygrywając 2:0 (21:10, 21:12). W półfinale trafili na późniejszych mistrzów Polski młodzików w mikście, czyli parę Bartosz Puńko (Śląsk Wrocław Badminton) – Kaja Ziółkowska (UKS Nike Suchedniów). Po niezwykle wyrównanym i emocjonującym pojedynku ulegli im 1:2 (21:9, 19:21, 13:21). A że meczów o 3. miejsce się nie rozgrywa, przemysko-gdyńska para stanęła na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików.
Udział w zawodach przemyskich zawodników był możliwy dzięki wsparciu finansowemu UM Przemyśl oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze