Reklama

Brązowy Kacper. Jedyny taki młodzik na Podkarpaciu

Troje przedstawicieli S-KKS Badminton Przemyśl w liczącej siedem osób ekipie z Podkarpacia wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików. I to właśnie jeden z nich wrócił do domu z jedynym medalem dla naszego województwa. To Kacper Drymajło, który wywalczył brązowy medal w mikście w parze z Leną Jachimek (Badminton School Gdynia).

Mistrzostwa trwały od 17 do 19 czerwca br. w Poczesnej koło Częstochowy. W imprezie wzięło udział 139 młodych badmintonistów z całego kraju, sama śmietanka w kategorii młodzików, czyli badmintonistów z rocznika 2007 – 2008. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Junior” Wrzosowa.

W gronie rywalizujących znalazła się również 7-osobowa grupa młodych badmintonistów z Podkarpacia, w tym trójka z  S-SKS Badminton Przemyśl: Natalia Horst, Kacper Drymajło i Szymon Kazimir. Pierwsza dwójka wystąpiła w dwóch konkurencjach, Szymon w grze pojedynczej, w której ostatecznie uplasował się na 33. miejscu. Natalia zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej zajęła 17. miejsce.

Kacper w singlu zajął 17. lokatę, ale wystąpił również w grze mieszanej, w której jego partnerką była Leną Jachimek (Badminton School Gdynia). Duet ten zaprezentował się znakomicie, docierając aż do półfinału. Przez trzy mecze przeszli jak burza. W I rundzie pokonali parę Tymoteusz Tutka – Laura Andrzejewska (AS Victoria Kiełczów) 2:0 (21:4, 21:6), w II rundzie pewnie rozprawili się z duetem Tadeusz Janaszek (PTS Puszczykowo) – Anna Lange (Badminton School Gdynia) 2:0 (21:11, 21:13), wreszcie w ćwierćfinale nie dali szans Mikołajowi Firlejowi (Badminton Gdańsk) – Aleksander Treder (UKS Dwójka Bytów), wygrywając 2:0 (21:10, 21:12). W półfinale trafili na późniejszych mistrzów Polski młodzików w mikście, czyli parę Bartosz Puńko (Śląsk Wrocław Badminton) – Kaja Ziółkowska (UKS Nike Suchedniów). Po niezwykle wyrównanym i emocjonującym pojedynku ulegli im 1:2 (21:9, 19:21, 13:21). A że meczów o 3. miejsce się nie rozgrywa, przemysko-gdyńska para stanęła na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików.

Udział w zawodach przemyskich zawodników był możliwy dzięki wsparciu finansowemu UM Przemyśl oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama