Budowa autostrady A4 przez obszar powiatu jarosławskiego wprowadziła zmiany w drogach do pól. Część z dojazdów wykonano zaraz po oddaniu trasy. Reszta jest na końcowym etapie. Już niedługo wszyscy właściciele gruntów sąsiadujących z A4 będą mieli zapewniony dojazd.
– Pierwszy, już zakończony, etap tak zwanego zagospodarowania poscaleniowego przy autostradzie obejmował tereny wokół Świętego. Zakończono także prace w okolicy Cieszacina. Całość zostanie zamknięta[paywall] w czerwcu tego roku – informuje Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji w starostwie jarosławskim.
Łącznie wybudowano 38 kilometrów dróg, w tym 28 kilometrów dróg utwardzonych oraz mostki, przepusty i zjazdy. Umowa zawarta z wykonawcą objęła także odtworzenie i poprawę parametrów technicznych urządzeń melioracji wodnych, likwidację zbędnych miedz, prace rekultywacyjne itp., tak by po zakończeniu zagospodarowania działki były gotowe do rolniczego zagospodarowania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze