Reklama

Budynek basenu już stoi. Czas na wykończenie

08/12/2018 14:00

Zakończył się pierwszy etap budowy krytej pływalni. Obecnie gotowy jest już budynek w stanie surowym zamkniętym. W kolejnej części prac obiekt zostanie wykończony.

Basen powstaje przy ulicy Ofiar Katynia. Ściany już stoją i są ocieplone, budynek jest tez przykryty dachem. Wstawiono okna i drzwi, a w środku przygotowano też nieckę basenu. Prace wykonywała [paywall]firma Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk z Lubaczowa. Koszt tych robót to 3,8 mln zł.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na drugi etap inwestycji. Będzie on zakładał sfinalizowanie całej budowy.

W sumie powstanie basenu ma kosztować ok. 14 mln zł brutto. 5,69 mln zł wyniesie dofinansowanie z ministerstwa sportu. Tyle samo miasto wyda z własnej kasy. Samorząd otrzyma też 2,62 mln zł zwrotu podatku VAT z budżetu państwa.

Reklama

Według planu, w 2019 roku wydamy 5 milionów 770 tysięcy złotych, a w 2020 roku 4 miliony 430 tysięcy złotych. Zgodnie z umową z ministrem sportu, termin oddania do użytkowania basenu ustalono na 31 marca 2020 roku – mówi Janusz Waldemar Zubrzycki, zastępca burmistrza Lubaczowa.

Basen ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, również tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zastosowane w nim będzie ruchome dno, które pozwala na dopasowanie głębokości wody do potrzeb użytkowników.

Reklama

Z założenia do południa z obiektu będą korzystać głównie szkoły. Popołudniami będzie otwarty dla wszystkich.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hehe - niezalogowany 2018-12-08 14:35:38

    hm, pierwsze slysze!!! ciekawe kiedy tak wys3eli tak dlugo oszukiwany aqua park taki z prawdziwego zdarzenia nie jakas sciema z polewaczkami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zawstydzony przemyski obserwat - niezalogowany 2018-12-08 20:31:16

    Brawo Lubaczów , brawo , wyprzedzacie nadal moje przemyskie zadupie już tylko 60-cio tysięcznie  w rozwoju a więc macie piękny basem tylko gratulować pomysłowi , sponsorom czyli głównie UM oraz wykonawcom.  A w Przemyślu , stary pona 30 letni basenik  głównie dla przedszkolaków ,  i obietnice już byłego Chomy że będą zespoły basenów i he , he sztuczna rzeka .  Zobaczymy te zespoły podobnie jak halę sportową , porządne lodowisko i wiele wiele innych gównianych  i pustych obietnic. Dlatego gratulacje dla Lubaczowa , równajcie do lepszych  np. Rzeszowa i nigdy nie brać przykładu z z przemyskiej  "wadzy".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    eryk - niezalogowany 2018-12-11 09:36:51

    Brawo Lubaczów! Szacun!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama