Podczas ostatniej sesji przemyscy radni przyjęli uchwałę w sprawie przeznaczenia mienia gimnazjów i przejęcia ich należności i zobowiązań przez szkoły podstawowe prowadzone przez miasto.
Przyjęcie tej uchwały było koniecznością w związku z reformą oświaty i wygaszaniem gimnazjów. Organ prowadzący placówki oświatowe, w tym wypadku miasto, ma obowiązek określić przeznaczenie mienia znajdującego się w zarządzie gimnazjów, jak również zdecydować o przejęciu ich należności i zobowiązań. Radni zdecydowali, że[paywall] mienie, należności i zobowiązania gimnazjów przekazane zostaną szkołom podstawowym, do których są włączane.
Majątek, należności i zobowiązania, w tym również budynek, Gimnazjum nr 1 zostaną z dniem włączenia do Szkoły Podstawowej nr 14 przekazane tejże placówce. Podobnie rzecz się ma w stosunku do Gimnazjum nr 3, które włączone zostanie w struktury Szkoły Podstawowej nr 5, Gimnazjum nr 5, które włączone zostanie w struktury Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, który włączony zostanie w struktury Szkoły Podstawowej nr 16.
To oznacza, że trzy duże budynki od 1 września 2017 r. będą we władaniu dyrekcji wspomnianych szkół podstawowych. Czy mogą nimi zarządzać, jak chcą? Nie.
– Wszystkie nieruchomości, siedziby obecnych gimnazjów, w dalszym ciągu pozostają własnością miasta. Dyrektorzy, którzy przejmują majątek, otrzymują go jedynie w zarząd trwały. Sprzedaż, dzierżawa, najem tych budynków może się odbywać jedynie za zgodą właściciela, czyli gminy i musi się to odbyć – jak w innych przypadkach – w formie uchwały rady miasta – poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
Wciąż nie wiadomo, jaki los czekać będzie budynki po byłych gimnazjach nr 1 i 5. Prawdopodobnie budynek Gimnazjum nr 3 zostanie w części wykorzystany przez niektóre wydziały urzędu miasta, natomiast gimnazjum w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi znajduje się w tym samym budynku co SP 16, więc w tym wypadku problemu nie ma żadnego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A figurkę jak komuna wywaliła to do tej pory nie ma mimo Wolnej Polski .
Piekna szkola podst 4 i ich nauczyciele az szkoda mowic