Reklama

Budynki gimnazjów we władaniu dyrekcji podstawówek

Podczas ostatniej sesji przemyscy radni przyjęli uchwałę w sprawie przeznaczenia mienia gimnazjów i przejęcia ich należności i zobowiązań przez szkoły podstawowe prowadzone przez miasto.

Przyjęcie tej uchwały było koniecznością w związku z reformą oświaty i wygaszaniem gimnazjów. Organ prowadzący placówki oświatowe, w tym wypadku miasto, ma obowiązek określić przeznaczenie mienia znajdującego się w zarządzie gimnazjów, jak również zdecydować o przejęciu ich należności i zobowiązań. Radni zdecydowali, że[paywall] mienie, należności i zobowiązania gimnazjów przekazane zostaną szkołom podstawowym, do których są włączane.

Majątek, należności i zobowiązania, w tym również budynek, Gimnazjum nr 1 zostaną z dniem włączenia do Szkoły Podstawowej nr 14 przekazane tejże placówce. Podobnie rzecz się ma w stosunku do Gimnazjum nr 3, które włączone zostanie w struktury Szkoły Podstawowej nr 5, Gimnazjum nr 5, które włączone zostanie w struktury Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, który włączony zostanie w struktury Szkoły Podstawowej nr 16.

Reklama

To oznacza, że trzy duże budynki od 1 września 2017 r. będą we władaniu dyrekcji wspomnianych szkół podstawowych. Czy mogą nimi zarządzać, jak chcą? Nie.

– Wszystkie nieruchomości, siedziby obecnych gimnazjów, w dalszym ciągu pozostają własnością miasta. Dyrektorzy, którzy przejmują majątek, otrzymują go jedynie w zarząd trwały. Sprzedaż, dzierżawa, najem tych budynków może się odbywać jedynie za zgodą właściciela, czyli gminy i musi się to odbyć – jak w innych przypadkach – w formie uchwały rady miasta – poinformował rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.

Wciąż nie wiadomo, jaki los czekać będzie budynki po byłych gimnazjach nr 1 i 5. Prawdopodobnie budynek Gimnazjum nr 3 zostanie w części wykorzystany przez niektóre wydziały urzędu miasta, natomiast gimnazjum w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi znajduje się w tym samym budynku co SP 16, więc w tym wypadku problemu nie ma żadnego.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adf - niezalogowany 2017-07-16 21:19:11

    A figurkę jak komuna wywaliła to do tej pory nie ma mimo Wolnej Polski .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kkkkk - niezalogowany 2017-07-16 23:04:55

    Piekna szkola podst 4 i ich nauczyciele az szkoda mowic

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama