Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na bazarze „Polonia” w Przemyślu napisali list do prezydenta miasta Wojciecha Bakuna. Proszą w nim o interwencję w sprawie nieprawidłowości, które – ich zdaniem – mają miejsce na „Giełdzie Wschód” w Skołoszowie w gminie Radymno. W ślad za tym interpelację stworzyła radna Monika Jaworska (Wspólnie dla Przemyśla). – Nie wiem, o co chodzi. Giełda czynna jest raz w tygodniu. Prezydent Przemyśla nie partycypował w kosztach jej stworzenia. Udostępniam im tylko miejsce. Sprzedawane rzeczy nie mogą być drogie, bo warunki są polowe. Odpowiednie organy kontrolują giełdę co tydzień – zapewnił organizator skołoszowskiej giełdy Stanisław Sawa.
Przedsiębiorcy z przemyskiego bazaru są zmartwieni i rozżaleni w związku z brakiem jakiegokolwiek nadzoru organów kontroli celno-skarbowej w Skołoszowie. Jak zaznaczyli, z nieoficjalnych źródeł wiedzą, że sprzedawane są tam towary niewiadomego pochodzenia, bez koniecznego zezwolenia, a sprzedający nie prowadzą działalności gospodarczej. A to ma – ich zdaniem – bezpośredni wpływ na ich ceny . Są dla nich bardzo konkurencyjne, wręcz dumpingowe. Doszły ich także słuchy, że są to obcokrajowcy, którzy przebywają w Polsce bez wymaganego zezwolenia na pobyt[paywall].
„(...) Jesteśmy w większości osobami samozatrudniającymi się. Ponosimy koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, płacąc m.in. podatek, ubezpieczenie, czynsz dzierżawny itd. Nie jesteśmy w stanie być konkurencją cenową w stosunku do nieuczciwych handlarzy. Od około dwóch miesięcy obserwujemy znaczny spadek klientów i dochodów z prowadzonej działalności. Wiemy, że część z nich, ze względu na atrakcyjne ceny, dokonuje zakupów w Skołoszowie. Rozumiemy zasady działania wolnego rynku, jednak wiemy, że to nieuczciwa konkurencja (...)” – napisali m.in. w liście.
– Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu prowadzi systematyczne kontrole celno-skarbowe na targowiskach i bazarach oraz w ich okolicy. Czynności prowadzi się zarówno w stosunku do obywateli Polski, jak i obcokrajowców przede wszystkim w zakresie obrotu handlowego. Zwłaszcza jeśli chodzi o towary, co do których istnieje podejrzenie oznaczenia nieoryginalnymi znakami towarowymi, a także w zakresie prawidłowości obrotu wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi, w tym handlu wyrobami nieoznaczonymi polskimi znakami akcyzy oraz prawidłowości rejestrowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych podmiotów do tego zobowiązanych, bądź prawidłowości prowadzenia ewidencji sprzedaży. Bez zbędnej zwłoki reagujemy na wszystkie napływające zawiadomienia, donosy oraz informacje o mogących powstać nieprawidłowościach i w zakresie swoich uprawnień przeprowadzamy kontrole celno-skarbowe – zapewniła. – Współdziałamy także w tym zakresie z właściwymi miejscowo urzędami skarbowymi. Działania niejednokrotnie prowadzone są także we współpracy z innymi organami, czyli policją czy Strażą Graniczną – dodała mł. asp. E. Chabowska.
Od 2019 r. do 2020 r. przemyski urząd przeprowadził ogółem ponad 600 kontroli celno-skarbowych na bazarach, targowiskach i w ich okolicach, w ramach których nałożono blisko 800 mandatów karnych.
– U nas jest jeden dzień handlowy. Na przemyskim bazarze handlują codziennie w znacznie lepszych warunkach niż tu. Jaki to spadek dochodów? Nie chcę być złośliwy. Podejrzewam, że po prostu o wiele za drogo sprzedają i dlatego mają z tym problem. Kompletnie nie rozumiem tego! Mam tych sprzedających w Skołoszowie zmusić, aby podnieśli ceny lub wyrównali je do tych, obowiązujących na przemyskim bazarze? Przecież oni tutaj sami przyjeżdżali na początku funkcjonowania i to takimi samochodami, że włosy mi stawały dęba – stwierdził S. Sawa. – Owszem, przyjeżdżają tu ludzie i z Przemyśla, aby coś sprzedać. Przyjeżdżają z różnymi rzeczami. Za miejsce płacą złotówkę, bo warunki są poligonowe – podsumował organizator „Giełdy Wschód” w Skołoszowie S. Sawa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.nikt nie byl zażenowany kiedy na bazarach fajke sprzedawali i nikt wtedy do KAS nie pisal by ich sprawdzal. Nikt nie interweniowal ze trudno jest do przechodni wjechac bo choniki zastawione straganami, nikt nie interweniowal kiedy biznes sie krecil, teraz kapitalizm wygrywaja ci co maja mniejsze koszty lepsze warunki wiecej kupców, jednym i drugim zycze powodzenia.
Taką, bardzo dobra wypowiedź znaleziono na:[usunięte]gdzie jest ten sam płacz na ten temat:...drodzy bywalcy ulicy Sportowej w Przemyślu:1. jak się jeździło na granicę fajkami i spirytusem handlować, to wtedy inspekcjacelna nie była waszym przyjacielem, teraz prosicie o jej interwencję2. jak się zaczynało handlowac na Sportowej w Przemyślu kilka lat temu, to natzw. dorobku wielu z was \"zapominało\", że jest coś takiego jak kasa fiskalna3. giełda w Skołoszowie była przygotowywana przez kilka lat, więc można byłowypracować jakiś kompromis, ale jak się na tym odcinku jeździ swoimi BMW200km/h, to łatwo przeoczyć kilka hektarów w które ktoś inwestuje4. sprawa ostatnia, cieszy jak piszecie, że znacie prawa rynku, ale od słowa znaćjest jeszcze pojęcie znać ze zrozumieniem, więc konkurować możecie na wieluhandlowych szczeblach, a nie użalać się do pana Bakuna, który wywiady dajedlaczego cmentarzy nie zamknął, więc proszę panu Bakunowi nieprzeszkadzać5. wracając do początku, czyli do granicy i fajek, może załatwicie sobie, bywalcySportowej, pozwolenia na wznowienie tamtej działalności, tam nie trzebarejestrować działalności, nie stosuje się dumpingu itd. itp.6. ...a teraz bywalcy Sportowej w Przemyślu, wylejcie na mnie wiadro pomyj,hejt niech wali na mnie wszystkimi mocami, tylko nie zapomnijcie, że częśćz was w niedzielę do kościółka pobiegnie z uniżoną i pokorną miną.Do zobaczenia na Giełdzie Wschód, a może i na Sportowe...
Nie musimy się martwić.Do Przemyśla też dotrze i to niedługo na granicy miasta w sąsiedniej gminie szybko powstanie infrastrukturaPierwsza powstała w Rzeszowie przy ul Dworzaka gdzie praktycznie można kupic wszystko po bardzo atrakcyjnych cenach . Przemyślaków tam sporo kupuje.Juz jest w Skołoszowie gdzie ceny tak jak Dworzaka są prawie o połowę niższe niż nasze bazarowe.Taka giełda to prawdziwy skarb dla miasta gdzie mieszkańcom sie nie przelewa.
Przemyśl jest doskonałym miejscem do prowadzenia handlu i wymaga nowego podejścia do tematu m.in. z uwagi na skierowanie się klientów poza duże centra handlowe. To jest okazja na nowe otwarcie.1. Potrzebny jest teren z dogodnym parkingiem i dojazdem (ciekawe, czy był rozpatrywany wariant zwiększenia parkingu przy modernizacji Zielonego Rynku?) - segment klientów dojeżdżających własnym samochodem rośnie.2. Niezbędna jest nowa oferta warzyw i owoców bezpośrednio od producenta - ludzie mają dosyć handlarzy udających rolników.3. Skierowanie propozycji do nowych osób, które chcą wejść w biznes - są ambitne, elastyczne i mają nastawienie w stronę klienta.P.s. Aż dziw, że ktoś pozwala obłoconym samochodom na wjazd bezpośrednio z nieutwardzonej nawierzchni w Skołoszowie, co powoduje:- zabłocenie jezdni czteropasmowej drogi,- blokowanie drogi przez brak dodatkowego pasa do zjazdu,- śmiertelne zagrożenie dla podróżnych i klientów.
Oj nie ładnie kablować, skoro macie takie wysokie ceny, ale jak sami kupują to jest ok?
Jeden dzień w tygodniu a w Przemyślu płacz,a co ma Prezydent do Giełdy Wchód?dalej trzymajcie to badziewie i te ceny,każdy kupuje gdzie CHCE,i nie wygłupiajcie sie piszac do władz Przemyśla
https://www.youtube.com/watch?v=wvKFaN2xeBI&ab_channel=Rosiekxv
temat dotyczy obcokrajowców itp. nie posiadajacych działalnosci gospodarczej czyli nie płacący zus ani żadnego podatku, niektórzy sprzedaja towar przemycony albo taki który z innych względów nie może być przedmiotem legalnego obrotu z powodu np. naruszenia praw licencyjnych i znaków towarowych. i tyle w temacie
Ceny na bazarze nie są atrakcyjne, jak kiedyś. Teraz mam dużo tańsze oferty odzieży w innych miastach. Niestety kupuję tam, gdzie jest taniej. Czy z tego powodu to też wina Bakuna?
Ten cały bazar na Sportowej i giełda w Skołoszowie to bajka. Problem jest dużo większy, a mianowicie kiedy ten błazen Kret przestanie zapowiadać pogodę ? Na wymioty bierze jak zaczyna się wyginać jak pederasta przed tą tablicą z pogodą . I szczyt wazeliniarstwa to jego pedalskie powitanie "świt dobry". Panie Prezydencie proszę o interwencje w tej sprawie w tv polsat.
Very impressive blog post, I subscribed your blog for your future posthttps://www.thenortonsetup.com/https://www.go-mcafee.com/activate/https://www--office.com/setup/https://product-hotline.com/hp-printer-support/
Good Work, i like the way you describe this topic, keep going. i would like to share some useful security links here please go through https://www.thenortonsetup.com/https://www.go-mcafee.com/activate/https://www--office.com/setup/https://product-hotline.com/hp-printer-support/
Przemyśl bazar to żenada, bród, śród i ubóstwo w centrum miasta, już dawno powinni to zamknąć.
No to PO co oglądasz tego antyPOlskiego POdbrukowca !!!
A to wszyscy bazarowicze mają ból dupy, czy tylko jakaś garstka?Może jakiś wywiadzik z tymi osobami zrobić.Bo tak to ja mam w piwnicy złoto i komnatę bursztynową fafnastyczna redakcjo ;)
Ponad podziałami : https://www.youtube.com/watch?v=maWKypvSIfc&ab_channel=SACHIELTV
nikt nie byl zażenowany kiedy na bazarach fajke sprzedawali i nikt wtedy do KAS nie pisal by ich sprawdzal. Nikt nie interweniowal ze trudno jest do przechodni wjechac bo choniki zastawione straganami, nikt nie interweniowal kiedy biznes sie krecil, teraz kapitalizm wygrywaja ci co maja mniejsze koszty lepsze warunki wiecej kupców, jednym i drugim zycze powodzenia.
Taką, bardzo dobra wypowiedź znaleziono na:[usunięte]gdzie jest ten sam płacz na ten temat:...drodzy bywalcy ulicy Sportowej w Przemyślu:1. jak się jeździło na granicę fajkami i spirytusem handlować, to wtedy inspekcjacelna nie była waszym przyjacielem, teraz prosicie o jej interwencję2. jak się zaczynało handlowac na Sportowej w Przemyślu kilka lat temu, to natzw. dorobku wielu z was \"zapominało\", że jest coś takiego jak kasa fiskalna3. giełda w Skołoszowie była przygotowywana przez kilka lat, więc można byłowypracować jakiś kompromis, ale jak się na tym odcinku jeździ swoimi BMW200km/h, to łatwo przeoczyć kilka hektarów w które ktoś inwestuje4. sprawa ostatnia, cieszy jak piszecie, że znacie prawa rynku, ale od słowa znaćjest jeszcze pojęcie znać ze zrozumieniem, więc konkurować możecie na wieluhandlowych szczeblach, a nie użalać się do pana Bakuna, który wywiady dajedlaczego cmentarzy nie zamknął, więc proszę panu Bakunowi nieprzeszkadzać5. wracając do początku, czyli do granicy i fajek, może załatwicie sobie, bywalcySportowej, pozwolenia na wznowienie tamtej działalności, tam nie trzebarejestrować działalności, nie stosuje się dumpingu itd. itp.6. ...a teraz bywalcy Sportowej w Przemyślu, wylejcie na mnie wiadro pomyj,hejt niech wali na mnie wszystkimi mocami, tylko nie zapomnijcie, że częśćz was w niedzielę do kościółka pobiegnie z uniżoną i pokorną miną.Do zobaczenia na Giełdzie Wschód, a może i na Sportowe...
Nie musimy się martwić.Do Przemyśla też dotrze i to niedługo na granicy miasta w sąsiedniej gminie szybko powstanie infrastrukturaPierwsza powstała w Rzeszowie przy ul Dworzaka gdzie praktycznie można kupic wszystko po bardzo atrakcyjnych cenach . Przemyślaków tam sporo kupuje.Juz jest w Skołoszowie gdzie ceny tak jak Dworzaka są prawie o połowę niższe niż nasze bazarowe.Taka giełda to prawdziwy skarb dla miasta gdzie mieszkańcom sie nie przelewa.