Spółdzielnia socjalna, która będzie wykonywać prace remontowe dróg miejskich to pomysł burmistrza na pomoc bezrobotnym i szybsze pokonywanie formalności przy zleceniach takich prac.
Obecnie drobniejsze remonty chodników i dróg wykonują pracownicy interwencyjni. W przyszłości będą mogli znaleźć zatrudnienie w spółdzielni socjalnej, która będzie świadczyć usługi remontowo-budowlane. – Jest to propozycja dla osób, które mają problemy ze znalezieniem pracy, a potrafią te rzeczy robić. A widzę, że potrafią, bo wykonują je dobrze – mówi burmistrz Krzysztof Szpyt.[paywall]Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze