Reklama

Burmistrz chce powołać spółdzielnię socjalną

08/06/2015 16:51

Spółdzielnia socjalna, która będzie wykonywać prace remontowe dróg miejskich to pomysł burmistrza na pomoc bezrobotnym i szybsze pokonywanie formalności przy zleceniach takich prac.

Obecnie drobniejsze remonty chodników i dróg wykonują pracownicy interwencyjni. W przyszłości będą mogli znaleźć zatrudnienie w spółdzielni socjalnej, która będzie świadczyć usługi remontowo-budowlane. – Jest to propozycja dla osób, które mają problemy ze znalezieniem pracy, a potrafią te rzeczy robić. A widzę, że potrafią, bo wykonują je dobrze – mówi burmistrz Krzysztof Szpyt.[paywall]
Miejska ekipa będzie mogła wykonywać remonty, które nie wymagają wysokospecjalistycznego sprzętu. Miasto ma potrzebne narzędzia, a jeśli powołanie spółdzielni dojdzie do skutku, zostałby zakupiony dodatkowy sprzęt z funduszy zewnętrznych. Na razie miasto czeka na pojawienie się na ten cel pieniędzy z nowej perspektywy unijnej. – Nastawiam pracowników, którzy wykonują te zadania, na to, że wkrótce będą mogli tworzyć zespół – mówi burmistrz.
Takie rozwiązanie jest dla nich korzystniejsze, ponieważ daje stałą pracę. Wymaga jednak większej pracowitości, ponieważ spółdzielnia będzie wykonywać konkretne, terminowe zlecenia. Miasto z kolei nie musiałoby ogłaszać przetargów na przeprowadzenie mniejszych prac i zlecałoby je spółdzielni.
Podobna spółdzielnia działa w gminie wiejskiej Lubaczów. Obecnie jej głównym zadaniem jest opieka nad cmentarzami w gminie oraz świadczenie usług leśnych, wodno-kanalizacyjnych i remontowo-budowlanych.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama