Reklama

Burmistrz Waldemar Paluch budowniczym jarosławskiego sportu

03/11/2017 12:33

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch odebrał w środę, 25 października, Nagrodę „Inwestor na Medal 2017” w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu. Wyróżnienie jest przyznawane prezydentom miast, burmistrzom i wójtom szczególnie angażującym się w zmianę sportowego oblicza kraju. – To duży sukces naszego miasta, które zostało docenione jako miejsce szczególnie przyjazne osobom aktywnie spędzającym wolny czas – ocenia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.


fot.Iga Kmiecik / UM Jarosław
Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch z zastępcą Wiesławem Pirożkiem i Magdaleną Zarębską-Lorenowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej z nagrodą za inwestowanie w rozwój sportu i rekreacji.

Burmistrz W. Paluch wybrał się na wręczenie nagród, które odbyło się podczas Gali Sportowej Polski w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, w towarzystwie swego zastępcy Wiesława Pirożka i Magdaleny Zarębskiej-Lorenowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej. – Nagroda w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu to dla mnie i dla miasta[paywall] ważne wyróżnienie. Pokazuje ono, że z dobrze rozwiniętej w ostatnim czasie bazy sportowo-rekreacyjnej mogą korzystać nie tylko sportowcy, ale wszyscy mieszkańcy, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas. W mieście w ciągu dwóch lat powstało wiele nowoczesnych placów zabaw, boisk sportowych, siłowni zewnętrznych. Staramy się spełniać oczekiwania mieszkańców, a zadowolenie jarosławian to dla nas najlepsza motywacja do realizowania kolejnych inwestycji. Inwestowanie w sport jest jednym z moich priorytetów i to nie tylko w nagrodzonej właśnie sferze realizowanych inwestycji, ale również w obszarze finansowania klubów sportowych. Niemal dwukrotny w stosunku do lat ubiegłych wzrost dofinansowania jarosławskiego sportu (w tegorocznym budżecie przeznaczono na ten cel ponad 1,5 mln zł) zaowocował znaczącymi sukcesami naszych sportowców – podkreślał W. Paluch.


fot.Iga Kmiecik / UM Jarosław
Delegacja z Jarosławia na Gali Sportowej Polski.

Wyróżnienie jest przyznawane za całokształt działań na rzecz rozwoju nowoczesnej bazy sportowo-rekreacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji inwestycji w latach 2016 –2017. Nagrody są przyznawane od 1999 r. Patronat nad konkursem Budowniczy Polskiego Sportu sprawują Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz marszałkowie województw.

Reklama

W. Paluch, podsumowując działania na rzecz rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej i rozwój sportu, zwraca uwagę na ostatnie lata. Jacek Marian Hołub, członek komisji sportu, kultury i rekreacji w Radzie Miasta Jarosławia przyznaje, że jest coraz więcej możliwości aktywnego spędzania czasu, ale to nie jest zasługą tylko ostatnich lat. Podobnie jest z sukcesami sportowymi. Na nie pracuje cała rzesza ludzi. Począwszy od działaczy i społeczników, przez trenerów, na zawodnikach kończąc.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    scd - niezalogowany 2017-11-03 13:25:59

    Sport w Jarosławiu??dziwne

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2017-11-03 16:09:07

    a "kanciarz" gdzie ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jarosławianka - niezalogowany 2017-11-03 22:25:36

    No faktycznie... Paluch to się nabudował w Jarosławiu...  ostatnio nie ma już co "stawiać" to stawia donice z chryzantemami na krzyżówkach w mieście.  Jednym słowem za Palucha budowle rosną, jak przysłowiowe grzyby po deszczu ! To budowla... tam budowla...  i tam dalej też budowla... stracona kadencja - bufon, bezwizjoner, cieniutki po prostu chłopina. Szkoda miasta...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama