Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego nie pierwszy raz budzi emocje. Tym razem chodzi o możliwość oddania głosu w formie elektronicznej w osiedlowych filiach przemyskiej biblioteki. To – jak podkreśla przewodniczący Zarządu Osiedla „Za Wiarem” Witold Pawlak – duże ułatwienie dla seniorów. Na niedawnym spotkaniu z przewodniczącymi Zarządów Osiedli padł jednak pomysł, by taką formę ograniczyć. Zakusy z miejsca spotkały się z ostrym sprzeciwem.
8 kwietnia br. do Kancelarii UM w Przemyśla trafił wyrażający sprzeciw wobec ewentualnych zmian i adresowany do prezydenta i przewodniczącego rady miasta oficjalny wniosek w tej sprawie, złożony w imieniu Osiedla „Za Wiarem” przez przewodniczącego zarządu Witolda Pawlaka wraz z poparciem przewodniczących Zarządów Osiedli „Słowackiego”, „Zygmunta Krasińskiego” i „Winna Góra”.
– Złożyliśmy go tuż przed sesją (na której procedowana była uchwała w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla – przyp. aut.), po to, by zapoznać radnych z pomysłem, który został nam przekazany 31 marca, na spotkaniu przewodniczącego rady miasta z przewodniczącymi Zarządów Osiedli, w obecności kilku radnych i prezydentów miasta. Wybrzmiał za sprawą wypowiedzi jednej z radnych – mówi w imieniu autorów wniosku przewodniczący Zarządu Osiedla „Za Wiarem” Witold Pawlak.
Reklama
Nie ukrywa, że informacja o planach zmniejszenia liczby miejsc do elektronicznego głosowania w osiedlowych bibliotekach wywołała duży niepokój...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 82% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze