Reklama

„Butelka pełna nadziei”. Pomóżmy bezdomnym zwierzętom! [ZDJĘCIA]


Z ciekawą i bardzo pożyteczną inicjatywą wystąpił przemyski radny Bartłomiej Barczak, który jego organizatorem akcji „Butelka pełna nadziei”.


To pierwsza tego typu akcja w naszym kraju.

– Na pomysł wpadłem podczas spaceru z moim psem nad Sanem. Pomimo systemu kaucyjnego dużo osób, niestety, wyrzucało i wyrzuca butelki i puszki gdzie popadnie... Pomyślałem, że jeżeli nie zależy niektórym na kaucji, to może wrzucą te puszki i butelki do specjalnego kosza: bez kolejek, bez awarii. W ten sposób pomogą środowisku i zrobią dobry uczynek – nakarmią zwierzaki!

– powiedział B. Barczak.

Zasada działania jest bardzo prosta: wrzucamy butelki, puszki do pojemnika, a przedstawiciele fundacji „Calma” zajmują się całą resztą. Czyli odbierają butelki i puszki z koszy, wymieniają je w marketach na karmę dla zwierząt i dostarczają do schroniska.  Specjalny pojemnik znajduje się pod Centrum Handlowym „Szpak”.

Reklama

Fundacja „Calma” działa w Przemyślu. Powstała w 2025 r. Założył ją B. Barczak razem z przyjaciółmi: Arturem, Bartkiem, Danielem oraz Piotrkiem.

– Zapraszam do polubienia naszych mediów społecznościowych. Na bieżąco będziemy tam informować o naszych działaniach

– powiedział przemyski radny.

Oczywiście nic nie może być dziełem przypadku, więc B. Barczak szczegóły współpracy ustalił z dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach Joanna Puchlską-Tracz. Jakie karmy dla psów i kotów będą najlepsze, omówił także inne potrzeby, których naprawdę jest dużo.

Reklama

– Bardzo dziękuję właścicielowi Centrum Handlowego „Szpak”. To pierwszy przemyski przedsiębiorca, który rozpoczął z nami współpracę. Mam nadzieję, że tych koszy powstanie dużo więcej i to nie tylko w Przemyślu. Rozpocząłem rozmowy z firmami, stowarzyszeniami i fundacjami w innych miastach. Pomysł się podoba. Tak jak w życiu, najprostsze rozwiązania się najlepsze. Będę również chciał zainteresować współpracą spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe w naszym mieście. Serdecznie zapraszam do współpracy wszystkie firmy, których loga znajdą się na kolejnych koszach oraz wolontariuszy, bez których nie wyobrażam sobie rozwoju fundacji

– podsumował B. Barczak.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/06/2026 14:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości