Z ciekawą i bardzo pożyteczną inicjatywą wystąpił przemyski radny Bartłomiej Barczak, który jego organizatorem akcji „Butelka pełna nadziei”.
To pierwsza tego typu akcja w naszym kraju.
– Na pomysł wpadłem podczas spaceru z moim psem nad Sanem. Pomimo systemu kaucyjnego dużo osób, niestety, wyrzucało i wyrzuca butelki i puszki gdzie popadnie... Pomyślałem, że jeżeli nie zależy niektórym na kaucji, to może wrzucą te puszki i butelki do specjalnego kosza: bez kolejek, bez awarii. W ten sposób pomogą środowisku i zrobią dobry uczynek – nakarmią zwierzaki!
– powiedział B. Barczak.
Zasada działania jest bardzo prosta: wrzucamy butelki, puszki do pojemnika, a przedstawiciele fundacji „Calma” zajmują się całą resztą. Czyli odbierają butelki i puszki z koszy, wymieniają je w marketach na karmę dla zwierząt i dostarczają do schroniska. Specjalny pojemnik znajduje się pod Centrum Handlowym „Szpak”.
Fundacja „Calma” działa w Przemyślu. Powstała w 2025 r. Założył ją B. Barczak razem z przyjaciółmi: Arturem, Bartkiem, Danielem oraz Piotrkiem.
– Zapraszam do polubienia naszych mediów społecznościowych. Na bieżąco będziemy tam informować o naszych działaniach
– powiedział przemyski radny.
Oczywiście nic nie może być dziełem przypadku, więc B. Barczak szczegóły współpracy ustalił z dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach Joanna Puchlską-Tracz. Jakie karmy dla psów i kotów będą najlepsze, omówił także inne potrzeby, których naprawdę jest dużo.
– Bardzo dziękuję właścicielowi Centrum Handlowego „Szpak”. To pierwszy przemyski przedsiębiorca, który rozpoczął z nami współpracę. Mam nadzieję, że tych koszy powstanie dużo więcej i to nie tylko w Przemyślu. Rozpocząłem rozmowy z firmami, stowarzyszeniami i fundacjami w innych miastach. Pomysł się podoba. Tak jak w życiu, najprostsze rozwiązania się najlepsze. Będę również chciał zainteresować współpracą spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe w naszym mieście. Serdecznie zapraszam do współpracy wszystkie firmy, których loga znajdą się na kolejnych koszach oraz wolontariuszy, bez których nie wyobrażam sobie rozwoju fundacji
– podsumował B. Barczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze