Podczas kolejnej, zorganizowanej w regionie konferencji prasowej poseł Mieczysław Kasprzak skupił się na możliwościach rozwoju województwa podkarpackiego oraz stanowisku Polskiego Stronnictwa Ludowego w kwestii referendum. Uczestniczył w niej również starosta lubaczowski Józef Michalik.
Już na wstępie spotkania, które odbyło się 19 sierpnia na tarasie widokowym, Mieczysław Kasprzak stwierdził, że środki kierowane na rozwój Podkarpacia są dzielone nierównomiernie. Jego zdaniem wówczas, gdy marszałkami byli przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, były one[paywall] rozdysponowywane mniej więcej proporcjonalnie. W tej chwili szczególnie część wschodnia, a więc powiaty przemyski, lubaczowski, jarosławski i przeworski, odczuwają, że są dyskryminowane. Parlamentarzysta apelował również do marszałka województwa , by wziął pod uwagę, że mieszkańcy dawnego województwa przemyskiego oczekują wsparcia i zmian.
– Statystki pokazują, że region przemyski jest najuboższy w Polsce, co nie jest powodem do dumy. W naszym regionie jest parę atrakcyjnych rzeczy: tania ziemia, tania siła robocza. My mówiliśmy o pewnych problemach, które są do rozwiązania. Walczyliśmy o linię Munina – Hrebenne, która mogłaby uatrakcyjnić nasz region. Niestety nadal nie jest przewidziana jej modernizacja. Po naszych protestach w końcu coś ruszyło, ale są to jedynie półśrodki, szereg zapowiedzi, które nas nie satysfakcjonują – stwierdził starosta lubaczowski Józef Michalik..
– Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje też do prezydenta Dudy, aby zaprzestał tej gry referendum, bo to zaczyna być niepoważne. Nie możemy lekką ręką wydawać pieniędzy. Jedno referendum to wydatek w granicach 100 milionów złotych. Te pieniądze można zainwestować: coś wybudować, pomóc ludziom w klęsce suszy. Nawet dzisiaj, podobnie jak większość obywateli, mogę udzielić odpowiedzi, jaki będzie wynik tego głosowania – przekonywał poseł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Kasprzak nie "fanzol" waść bo byliście przy korycie ostatnie osiem lat i to wasza = ZSL-u - również wina, że tu jest taka bieda i zacofanie. Nie powinien pan zapominać, że byliście również przy korycie przez 40 lat wcześniej razem ze zbrodniczą organizacją pzpr. Wystarczy zwalania winy na innych - czas odpokutować swoje grzechy. Zamienić lakierki na filcaki i wziąć się do solidnej roboty.
o to to to i jeszcze do kompletu "jaśka - sztabkę"
Panie Kasprzak nie "fanzol" waść bo byliście przy korycie ostatnie osiem lat i to wasza = ZSL-u - również wina, że tu jest taka bieda i zacofanie. Nie powinien pan zapominać, że byliście również przy korycie przez 40 lat wcześniej razem ze zbrodniczą organizacją pzpr. Wystarczy zwalania winy na innych - czas odpokutować swoje grzechy. Zamienić lakierki na filcaki i wziąć się do solidnej roboty.
o to to to i jeszcze do kompletu "jaśka - sztabkę"
co za mina????