Choć święta Bożego Narodzenia już za nami, warto na moment do nich wrócić. A w zasadzie do okresu tuż przed nimi. To wówczas odbył się finał projektu socjalnego „Pomost międzypokoleniowy. Kartka dla seniora”, którego realizatorami byli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu.
– Inicjatywa moich pracowników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Liczyliśmy, że może trzy, cztery szkoły do niej przystąpią, że może będzie około dwieście kartek świątecznych. A spotkała nas wielka niespodzianka. Otrzymaliśmy ich od szkół prawie tysiąc! Inicjatorką akcji była Paulina Popowicz, a pomagały jej Klaudia Ogonowska i Anna Wilczek. Wszystkie panie to pracownicy socjalni MOPS-u
– powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu Piotr Hryniszyn.
Faktycznie, projekt pod hasłem „Pomost międzypokoleniowy. Kartka dla seniora” cieszył się wielkim zainteresowaniem. W jego ramach nauczyciele wraz z uczniami przemyskich szkół podstawowych numer: 1, 4, 5, 6, 11, 14, 15, 16, Zespołu Szkół Muzycznych i Szkoły Podstawowej w Łętowni przygotowali niemal 1 tys. kartek z życzeniami świątecznymi dla osób samotnych[paywall].
Tuż przed świętami pracownicy MOPS-u zawieźli je do domów pomocy społecznej w: Przemyślu, Huwnikach i Prałkowcach oraz Schroniska dla Bezdomnych im. św. brata Alberta w Przemyślu.
– Osoby, którym wręczaliśmy życzenia przygotowane przez uczniów, nie kryły emocji. W oczach błyszczała nie tylko radość, ale i łzy wzruszenia. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję: pracownikom socjalnym, pracownikom szkół, a przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy na kolorowych kartkach dzielili się z innymi radością, nadzieją i dobrem
Reklama
– podsumował P. Hryniszyn.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze