Reklama

Byli pracownicy JPB dostaną zaległe wynagrodzenia

25/03/2015 17:27

– Udało się doprowadzić do porozumienia między spółkąa JPB Budexim a powstałą na jej bazie firmą Budexim Budowy. W myśl podpisanej ugody główny zakład zobowiązał się do przeznaczenia około 400 tys. zł na zaległe wynagrodzenia oraz do wystawienia świadectw pracy zwalnianym – informuje Mirosław Kubacha, który razem z mecenasem Kamilem Korzeńcem nadzoruje działania obu firm.

Wszystko wskazuje na to, że sąd nie ogłosi upadłości spółki Budexim Budowy, choć ta praktycznie przestała istnieć, nie ma żadnego majątku i jest tylko tworem na papierze. Rozwiązanie, które udało się wypracować, jest o tyle dobre, że kilkudziesięciu pracowników, choć straci pracę, dostanie zaległe wypłaty i dokumenty związane z niejednokrotnie długim okresem zatrudnienia.

Przypomnijmy. Problemy z wypłatą pojawiły się jesienią ubiegłego roku. Potem doszło do zmian władz spółki, a nowe nie miały nic do zaproponowania. Zdesperowani pracownicy wystąpili do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości. Ten przed rozpoczęciem postępowania likwidacyjnego postanowił dokładniej przyjrzeć się funkcjonowaniu i rozpatrzyć inne możliwości, wyznaczając Kamila Korzeńca i Mirosława Kubachę do pełnienia funkcji osób nadzorujących. Dzisiaj już wiemy, że przed firmą stoi wizja upadku, ale przynajmniej jej zadłużenie w stosunku do pracowników zostanie spłacone. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ziomal - niezalogowany 2015-04-11 15:55:15

    a kto im wypłaci zaległą kasę , może Bodzio - kocibida ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości