Minister finansów Tadeusz Kościński i szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinspektor Piotr Walczak spotkali się z funkcjonariuszami i pracownikami KAS, którzy w br. wyróżnili się w ratowaniu zdrowia i życia obywateli. Wśród nagrodzonych znalazła się czwórka celników z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
– To spotkanie jest dowodem na to, że etos pracy i służby publicznej wykracza poza oficjalne procedury i siedziby urzędów. Jesteście przykładem dla innych, bo pokazaliście swoją postawą, że ludzie mogą liczyć na pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej[paywall]. Mogą się do nich zwracać o pomoc nie tylko w sprawach urzędowych i taką pomoc otrzymają – powiedział do zebranych minister finansów T. Kościński podczas spotkania, które odbyło się 13 grudnia br. w siedzibie ministerstwa.
–Pomoc okazana osobom potrzebującym to praktyczny wymiar służby publicznej. A taka służba to nie tylko wykonywanie zadań i poleceń służbowych, ale również odwaga, umiejętność i chęć niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia – dodał szef KAS Piotr Walczak.
Ministrowie życzyli osobom wyróżnionym za udział w akcjach ratowania zdrowia i życia wielu sukcesów w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.
W gronie wyróżnionych i nagrodzonych znalazła się czwórka celników z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. To: Magdalena Majewska, Krzysztof Hendzel, podkomisarz Tomasz Filipowicz i starszy aspirant Artur Sikorski. Zabezpieczali miejsca groźnych wypadków drogowych i udzielali pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A ci ze zdjęcia to jacy to celnicy? Jak zwykle życie wkleja a nie wie co.
A ja?
Nie dzieliles sie to Cie nie ma!
A ci ze zdjęcia to jacy to celnicy? Jak zwykle życie wkleja a nie wie co.