Reklama

Cenna akcja ORLEN Upstream i władz SRS Przemyśl

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Przemyśl Robert Skawiński przekazał funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu pakiet opasek odblaskowych, które trafiają już do przemyskich szkół. Akcja przeprowadzona została oczywiście wspólnie z sponsorem tytularnym klubu ORLEN Upstream.

Jesień i zima to czas szarugi. Czas, kiedy zdecydowanie szybciej zapada zmrok, jest ponuro, deszczowo i wietrznie. Nie od dzisiaj wiadomo, że wówczas znacznie bardziej na niebezpieczeństwo narażeni są piesi. Bardzo istotną kwestią jest zapewnienie im, jak i przez nich samych, jak najlepszej widoczności pieszych uczestników ruchu drogowego, szczególnie w terenie niezabudowanym. W czasie złej widoczności, gdy pieszy ma na sobie ubranie w szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Bez wyraźnego wyróżnienia idącej postaci, pieszy jest widoczny dla kierowcy na światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 m. Jeśli kierowca jedzie prędkością 90 km/h, to pokonuje 25 metrów drogi w ciągu 1 sekundy i nie ma szans na jakąkolwiek reakcję, gdy zauważy na swojej drodze pieszego

Mając to na względzie już po raz kolejny władze SRS-u Przemyśl wspólnie ze sponsorem tytularnym – spółką ORLEN Upstream przekazali na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu pakiet opasek odblaskowych. – Te już trafiają do uczniów przemyskich szkół podstawowych przy okazji pogadanek dotyczących bezpieczeństwa. Spotkania z nimi prowadzą wykwalifikowani funkcjonariusze. Oczywiście do odblasków dołożyliśmy nieco klubowych gadżetów i słodkości – powiedział prezes SRS R. Skawiński.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama