Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Przemyśl Robert Skawiński przekazał funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu pakiet opasek odblaskowych, które trafiają już do przemyskich szkół. Akcja przeprowadzona została oczywiście wspólnie z sponsorem tytularnym klubu ORLEN Upstream.
Jesień i zima to czas szarugi. Czas, kiedy zdecydowanie szybciej zapada zmrok, jest ponuro, deszczowo i wietrznie. Nie od dzisiaj wiadomo, że wówczas znacznie bardziej na niebezpieczeństwo narażeni są piesi. Bardzo istotną kwestią jest zapewnienie im, jak i przez nich samych, jak najlepszej widoczności pieszych uczestników ruchu drogowego, szczególnie w terenie niezabudowanym. W czasie złej widoczności, gdy pieszy ma na sobie ubranie w szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Bez wyraźnego wyróżnienia idącej postaci, pieszy jest widoczny dla kierowcy na światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 m. Jeśli kierowca jedzie prędkością 90 km/h, to pokonuje 25 metrów drogi w ciągu 1 sekundy i nie ma szans na jakąkolwiek reakcję, gdy zauważy na swojej drodze pieszego
Mając to na względzie już po raz kolejny władze SRS-u Przemyśl wspólnie ze sponsorem tytularnym – spółką ORLEN Upstream przekazali na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu pakiet opasek odblaskowych. – Te już trafiają do uczniów przemyskich szkół podstawowych przy okazji pogadanek dotyczących bezpieczeństwa. Spotkania z nimi prowadzą wykwalifikowani funkcjonariusze. Oczywiście do odblasków dołożyliśmy nieco klubowych gadżetów i słodkości – powiedział prezes SRS R. Skawiński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze