Najistotniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego poznawały w ostatnim czasie przedszkolaki z „Tęczowego Przedszkola” w Dubiecku. Akcja „Bezpieczne wakacje”, prowadzona w placówce we współpracy ze służbami na co dzień dbającymi o bezpieczeństwo mieszkańców, pozwoliła na wyposażenie maluchów w niezbędną wiedzę w tym zakresie.
Przedostatnia środa czerwca w „Tęczowym Przedszkolu w Dubiecku upłynęła nadzwyczaj aktywnie. Maluchy utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa przydatne we wszystkich miejscach i sytuacjach związanych z letnim wypoczynkiem, a do tych należą m.in. bezpieczne zachowania na drodze i w ruchu drogowym czy znajomość numerów alarmowych. W nauce pomagali najmłodszym funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dubiecku, ratownicy przemyskiego pogotowia i miejscowi strażacy OSP. Przedstawiciele wymienionych służb starali się[paywall] w jak najprzystępniejszy dla dzieci sposób przekazać cenne wskazówki i poinstruować, jak zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu i bezpieczeństwu. Nad przebiegiem akcji czuwały dyrektor placówki Zofia Zwolińska i wychowawczynie przedszkolaków. Oczywiście była też możliwość przyjrzenia się pojazdom ratunkowym i poznania możliwości przewożonego w nich sprzętu ratunkowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze