Przez dwa lata Centrum Informacji Turystycznej w Przemyślu prowadzone było przez przemyski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Od 1 stycznia 2025 r. popularny CIT przejdzie pod skrzydła Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
O tym, że Centrum Informacji Turystycznej w Przemyślu działało, jak należy, świadczy fakt, iż kilkanaście dni temu prowadzący go przemyski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego otrzymał certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii 3 gwiazdek.
– napisali na pożegnanie pracownicy CIT-u, przedstawiciele przemyskiego oddziału PTTK.
Jako że takie instytucje nie mogą w mieście nie działać, zapytaliśmy w magistracie: co dalej?
– Po dwóch latach prowadzenia przemyskie PTTK kończy swoją przygodę z Centrum Informacji Turystycznej. Nasza współpraca układała się bardzo dobrze, jednak z końcem grudnia kończy się zawarta na rok umowa pomiędzy miastem a PTTK. Zmieniła się też koncepcja funkcjonowania CIT – chcemy mieć większy wpływ na rozwój tego miejsca i plany na dłuższy czas niż przewidziany krótkoterminową umową z podmiotem wyłanianym w przetargu. Tak więc od stycznia 2025 roku informacja turystyczna przy ulicy Grodzkiej znajdzie się w rękach miejskiej jednostki – Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
Reklama
– poinformował naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Maciej Wolański.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze