Reklama

Centrum interesów życiowych

01/03/2023 09:24

W naiwności swojej żywiłem przekonanie o wyjątkowości przemyskich radnych. Czego dowodem jest ich kolejny spektakularny popis na ostatniej zwyczajnej – nadzwyczajnej radzie, podczas której nie tak dawno temu rządząca jeszcze miastem ekipa (PiS, Nasz Przemyśl i dwójka radnych niezależnych) chciała pozbawić mandatu radnego z obecnie rządzącej ekipy (PO, KO, Regia Civitas, Wspólnie dla Przemyśla, dwóch niezależnych) Wojciecha Błachowicza (PO) za przemieszkiwanie tam, gdzie nie trzeba, czyli poza „centrum interesów życiowych”.

Pomijam piękno językowe tej frazy oraz meritum sprawy (decyzję w kwestii centrum interesów życiowych Błachowicza i jeszcze kilku innych przemyskich radych podejmie lada chwila pani wojewoda), ale z uzasadnieniem wniosku warto się zapoznać.

Wnioskodawcy w zapale sprawdzania miejsca pomieszkiwania Błachowicza posunęli się prawdopodobnie do zerknięcia między innymi w jego kartę pacjenta Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio, gdzie wskazał adres zamieszkania w gminie ościennej. Chodzi o podprzemyskie Prałkowce.

Jak piszemy w aktualnym wydaniu ŻP:

„Mało tego... W uzasadnieniu dodali, że „(...) anonimowe rozpytania najbliższych sąsiadów i znajomych Pana Wojciecha Błachowicza potwierdzają jego stały pobyt w owej miejscowości w chwili wyborów (...)”.

Reklama

Nie wiem, kto ma rację w formalno-prawnej przepychance. Być może pani wojewoda odwoła wszystkich przemyskich radnych, mieszkających w trakcie kampanii wyborczej poza granicami Przemyśla, ale takiej dociekliwości życzylibyśmy sobie raczej przy rozwiązywaniu konkretnych problemów miasta niż śledzeniu siebie nawzajem.

Od kilku tygodni palmę pierwszeństwa dzierżą jednak przeworscy radni powiatowi. Starosta i wicestarosta oskarżają przewodniczącą rady o nakłanianie do ich pobicia. Wszyscy z PiS.

Co prawda w tym przypadku prezes Jarosław Kaczyński interweniował natychmiast i zawiesił przewodniczącą, ale w regionie aż huczy. Kampania ruszyła. Nie ma litości, nawet dla swoich, jeżeli są konkurentami.

Taki mamy klimat.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2023-03-01 16:18:56

    Dochodzę do wniosku że nie tylko w Przemyślu ale w całym kraju ta część społeczeństwa która w żaden sposób nie jest powiązana z politykami po prostu chętnie uczyniłaby odpowiednio czy to z urzędu miejskiego czy z budynku sejmowego  publiczny szalet.   Z komuny najczęściej się śmiano, politycy byli przedmiotami drwin i żartów,obecnie po 32 latach   politycy doprowadzili do sytuacji ze ludzie ich nienawidzą    i chętnie by to okazali poprzez "jedynkę i dwójkę"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama