Reklama

Cesarsko-królewski jarmark już po raz 20. [ZDJĘCIA]

25/07/2019 09:29

Koniec pierwszego tygodnia lipca był dla mieszkańców Narola wyjątkowy. Od czwartku do niedzieli odbywał się tam XX Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski, podczas którego narolanom zapewniono różnorodne atrakcje.

Pierwszy dzień jarmarku upłynął pod znakiem sztuki i to nie byle jakiej, bo jubileuszowej. Do wspólnego świętowania dziesięciolecia istnienia[paywall] zaprosił mieszkańców amatorski Teatr „Florianum”, który na tę okazję przygotował premierę spektaklu zatytułowanego Niektórzy lubią poezję... Publiczność zgromadzona w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym długo oklaskiwała aktorów na scenie, a ci po skończonym widowisku zaprosili wszystkich na ciasto. „Florianum” odebrało również serdeczne życzenia od burmistrza Narola Grzegorza Dominika, który w imieniu wszystkich mieszkańców dziękował zaangażowanym za wkład we wzbogacanie życia kulturalnego miasta.

Piątek okazał się gratką dla wielbicieli historii regionu. Czekała na nich bowiem konferencja historyczno-naukowa Pałace Narolszczyzny – życie dworskie osadzone w wielokulturowej tradycji dawnej Galicji. Udział w konferencji, zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. św. Brata Alberta, wzięło troje prelegentów: dr Maciej Świątkowski, Tomasz Róg oraz Janusz Grechuta.

Reklama

Muzyka, sport i kulinaria

Największym zainteresowaniem cieszyła się sobotnia impreza na Rynku. Już od wczesnych godzin rozbrzmiewała tam muzyka, można było spróbować ciast, tradycyjnych potraw i nalewek przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Dosłownie wszędzie rozstawione były stoiska z rękodziełami, zorganizowany został konkurs kulinarny, a na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji w postaci: dmuchańców, przejazdów na kucykach czy animacji. Na scenie wystąpili Gabinet Looster ze swoim repertuarem z gatunków punky-reggae-blues-progresja, natomiast zespół Mikromusic zaserwował publiczności nowoczesne brzmienia. Na koniec wystąpiła wyczekiwana gwiazda wieczoru – Rafał Brzozowski z zespołem. Po koncertach odbyła się dyskoteka z didżejem. Nad bezpieczeństwem imprezowiczów czuwała konna policja.

Reklama

Wydarzenie zakończyło się „Jarmarkiem Rodzinnym” na Stadionie Miejskim w Narolu, gdzie prezentowały się lokalne i folklorystyczne zespoły taneczne i chóry (Chór Tanew, Chór Roztocze, Narolskie Nutki, ES-Floor). Można było także śledzić potyczki piłkarskie oldbojów, a dzieci do woli czerpały z przygotowanych z myślą o nich darmowych atrakcji. W niedzielę na scenie królowało disco polo i MiłyPan, czyli Piotr Kołaczyński, który przygotował publiczność do późniejszej dyskoteki z didżejem.


JoS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama