Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich w Przemyślu skierowało oficjalne pismo do Komendanta Głównego Straży Granicznej w Warszawie, majora Straży Granicznej Marka Łapińskiego w sprawie podjęcia zdecydowanych działań dotyczących „wprowadzenia kategorycznego zakazu wwożenia na teren Polski flag i plakietek o symbolice totalitarnej i faszystowskiej, czyli czerwono-czarnych barw, będących symbolami OUN i UPA – organizacji nazistowskich i ludobójczych”.
Jak dowodzą autorzy dokumentu, obywatele Ukrainy, wjeżdżający do Polski prywatnymi samochodami, często demonstrują te barwy za szybami samochodów, okazując tym samym swoje uwielbienie dla tych zbrodniczych organizacji, które wymordowały w latach 1939 – 1945 ponad 200 tys. Polaków oraz kilkadziesiąt tysięcy osób innych narodowości. Zdaniem prezesa stowarzyszenia Stanisława Żółkiewicza demonstrowanie barw organizacji faszystowskich jest w Polsce zakazane i winno być ścigane przez polskie służby państwowe z całą surowością[paywall]. Tymczasem demonstrowanie tej symboliki przez dzisiejszych nacjonalistów ukraińskich wjeżdżających do Polski jest tolerowane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, co jest haniebnym zaniedbaniem i wstydem dla tej służby.
„(...) Zdaniem polskich organizacji patriotycznych dalsze tolerowanie przez Straż Graniczną i policję tych faszystowskich symboli zmusi nas do zorganizowania działania przeciwko dotychczasowym praktykom (...). Znajdziemy skuteczny sposób, by zniechęcić dzisiejszych postbanderowskich zwolenników faszyzmu i nazizmu do zaprzestania takich praktyk. Domagamy się od służb Rzeczypospolitej Polskiej stanowczego egzekwowania polskiego prawa, a jego łamanie winno być traktowane jako przestępstwo i ścigane z całą surowością.
Dotychczasowe praktyki w tym zakresie, stosowane przez polskie organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości, są po prostu żałosne i haniebne” – czytamy m.in. w piśmie.
Drugi przykład to sytuacja z właścicielem parkingu samochodowego w Medyce, który zgłosił policji fakt demonstrowania w jednym z zaparkowanych samochodów banderowskich barw. Ta sprawę umorzyła, a Sąd Rejonowy w Przemyślu, pod przewodnictwem prezesa tej instytucji, 2 marca br. zażalenie oddalił, jako powód podając, że „zażalenie złożyła osoba nieuprawniona”.
– Skargi naszego stowarzyszenia do ministra spraw wewnętrznych na niewłaściwe działania przemyskiej policji również nie odnoszą skutków. Wielu polskich patriotów zrzeszonych w przemyskich organizacjach patriotycznych pamięta z autopsji mordy UPA na polskiej ludności cywilnej. Jako dzieci zapamiętali te conocne budzenia przez matki i chowanie się w wilgotnych i zimnych schronach w ogrodzie. Dziś utrzymywane z naszych podatków organy państwowe dobijają ich arogancją i antypolskim chichotem – podsumował S. Żółkiewicz.
Rzecznik prasowy komendanta głównego Straży Granicznej starszy chorąży Agnieszka Golias potwierdziła otrzymanie pisma. – Każde pismo oficjalnie kierowane do komendanta jest rejestrowane i żadne nie pozostaje bez odpowiedzi. Najpierw jednak o ewentualnych decyzjach dowie się nadawca, a dopiero potem inne instytucje. Taka jest procedura – poinformowała.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przez Służbe Celną jest to pilnowane :)
ochrona galerii ch*ja pilnuje widocznie....
W dorohusku w kilku zrobiliśmy porzadek z tymi banderowskimi flagami na początku było tego sporo,najlepsze są tłumaczenia bo niektórzy są zdziwieni i mówią,że to ukraińskij flag pan...
Bo to pewnie jakieś dziadki na emeryturze dorabiające.
Pomysł może i dobry tylko co z tego jak SG będzie miało to tak samo daleko w dupie jak sprawdzanie stanu technicznego czy chociażby reagowanie na przyciemnione przez szoszońców szyby. Funkcjusze SG chodzą po pasach z zamkniętymi oczami bo przecież to "ma jechać", po co robić problemy. Lepiej w tym czasie napisać wniosek do SC o zdjęcie fajek z grzbietów starych ukrainek.
Przecież na pojazdach zarejestrowanych w Przemyslu można zobaczyc widły w róznych postaciach i miejscach. na samochodach.Gdzie jest policja?
Pieniądze z NASZYCH podatków trafiają na wypłaty dla POLSKICH celników oraz na WOP . Czy płacimy im za zbijanie bąków czy pracę ? JESTEŚMY W POLSCE ; a tu faszystów nie lubimy i nie chcemy .
WOPu już dawno nie ma. A SC generuje wpływy 1/3 budżetu państwa. To darmozjady z SG nic nie robią tylko nabija stempelki a poza tym nic ich nie interesuje. Nawet jak się im zwróci uwagę na stan techniczny, brak fotelika dla dziecka czy też te nieszczęsne flagi to tylko rozkłada ręce i twierdzi: on jest u mnie odprawiony.
Ukraińcy kochają "hroszi" ponad wszystko.Zawrócenie kilkunastu aut z barwami UPA powstrzyma większość przed graniem nam na nosach.
Ukraińcy pewnie nawet nie są świadomi "o co się w ogóle rozchodzi"?! Wjeżdżają do cywilizowanej Europy a tam... wściekłe bydło!!!
Panie Jamowy z ta gloryfikacja UC to bym nie przesadzal,jestem Funkcjoariuszem SG i u mnie osobiście żaden Ukrainiec nie wjechał do Polski z flaga upa na podszybiu automatycznie jest robiony stan techniczny plus w gratisie dostaje krótki opis tego co o Upa i OUN myśli zdecydowana większość ludzi z SG, SC oraz jak mi się wydaje,większości Polakow..tak robi dużą część moich kolegów i wracając do umwania rąk ,,bo on jest u mnie zrobiony,,to nie wrzucałbym wszystkich do wszystkiego worka bo idąc tym tropem wszyscy w SC mają lapy posmarowane klejem biurowym.Dziękuję.
Tryzub nie jest symbolem banderowskim.
Teraz zamiast flagi na szybie mają założone czerwono czarne sznureczki...
Problem jest szerszy,bo dotyczy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.
Żeby sądzić trzeba mieć argumenty dwóch stron
u mnie na przejściu wypleniliśmy już dawno banderowców sporadycznie się zdarzają teraz ich symbole ale są natychmiast "leczeni" :) także troszeczkę za późno ta petycja :Pa co do stanów technicznych pojazdów to widzę znawców wielu ale nikt nie zna realiów, proponuje przyjąć się do SG i wtedy zrozumiecie że żeby zawrócić pojazd za przyciemniane szyby musisz mieć urządzenie do mierzenia a niestety nie ma go na każdym przejściu czy pasie. Ale ja się nie znam jestem zwykłym wop-ista który chodzi tylko po pasach i stempelki wstawia !! a cala robotę robią inni.
Co ty możesz gamoniu jeden z drugim? Biedaki w darmowych galotach świrujący ch.wie co za darmochę z Unii Europejskiej. Inaczej byście dalej śmigali wuechami albo pksami gdyby bogaty Zachód nie kupił dosłownie wszystkiego. Dostał się błazen po znajomości jeden z drugim i próbuje reprezentować własne chore interesy w imieniu Państwa Polskiego. Czytać i pisać się najpierw naucz po Polsku bez błędów ortograficznych zającu i ucz się ukraińskiego bo co sobie turyści z Ukrainy pomyślą jak zobaczą taką "yntelygentno gembe" co ni be ni me tylko: ".....otwórz ku... bagażnik co nie słyszysz? Do ciebie k... mówie. Co k... polskiego nie rozumiesz? Trza sie było uczyć! Włanczaj swiatła! Nie te k... Ja cie k... naucze k... kultury..... (do kolegi: te pa k... jak sie kaban cieszy.... nie podoba mi sie s...syn i chyba go ch... nie wpuszcze... niech spie....) Co nie znaczy że wszyscy zachowują się w ten sposób. Wtedy rozmowa wygląda mniej więcej tak: "....co ty mi tu dajesz???!!! Gdzie jedziesz??? Po co tam jedziesz??? Ile wieziesz??? Masz normę tak??? Idx do auta ja zaraz podejdę to sobie zobaczymy co ty tam masz... itd.itp
Ależ to całkiem proste. Przednia i boczne szyby kierowcy i pasażera mają być przeźroczyste- białe. Taki jest przepis i kto się do niego nie stosuje, albo zdziera folię przed wjazdem do Polski i UE , albo go się nie wpuszcza. Do tego nie trzeba żadnych urządzeń!!!
widzę ze zal dupe sciska zes sie nie dostał :P ..tez bys sobie tak porządzil na miedzy co nie ?
FYC MATOLE POLSKI CELNIK CZY FUNKCJONARIUSZ STRAZY GRANICZNEJ MA SIĘ UCZYC UKRAINSKIEGO? HAHAHA TURYSCI Z UKRAINY HAHAHA GDZIE NA PIESZYM CZY KOLO BIEDRONKI W MEDYCE? CHLOPCZE W DUPIE BYLES GOWNO WIDZIALES!!!!!
Przejrzystość szyby przedniej w/g przepisów , to min . 75%. Bocznych przednich / koło kierowcy i pasażera obok /, to 70%. Czynność powinna być -co niektórym znana z przeglądów technicznych na stacjach diagnostycznych .
Przez Służbe Celną jest to pilnowane :)
ochrona galerii ch*ja pilnuje widocznie....
W dorohusku w kilku zrobiliśmy porzadek z tymi banderowskimi flagami na początku było tego sporo,najlepsze są tłumaczenia bo niektórzy są zdziwieni i mówią,że to ukraińskij flag pan...