16 stycznia, z inicjatywy pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Birczy i przy współpracy z gospodarzem gminy Bircza, w tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie opłatkowe.
W wydarzeniu, które stało się płaszczyzną do wymiany myśli, doświadczeń oraz[paywall] zawiązania współpracy pomiędzy wszystkimi kołami z terenu gminy Bircza, wzięli udział przedstawiciele działających na jej terenie stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich, sołtysi, władze samorządowe, a także przedstawiciele powiatu przemyskiego.
Jak podkreślił gospodarz gminy Grzegorz Gągola, efektem zainicjowanej współpracy ma być zorganizowanie święta gminy, które będzie miało na celu promocję bogatego dziedzictwa kulinarnego regionu.
Spotkanie opłatkowe umocniło uczestników w przekonaniu, że gmina ma ogromny potencjał, a są nim osoby bardzo aktywnie działające na rzecz swoich sołectw. Połączenie sił z pewnością pozwoli realizować szczytne inicjatywy, co z kolei ma szansę skłonić innych do zapisywania się w szeregi kół działających na terenie sołectw.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze