Reklama

Chętnych dużo, więcej niż miejsc

29/02/2020 11:06

Trwa nabór do pracy w podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ci, którym się poszczęści, trafią do pracy na polsko-ukraińskich przejściach granicznych m.in. w: Medyce, Korczowej i Budomierzu.

Jesienią ub. roku ogłoszono 2 nabory. Pierwszy dotyczył 30 etatów w tzw. komórkach realizacji.

– Wpłynęło ponad[paywall] 500 ofert – informuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. – Obecnie postępowanie kwalifikacyjne jest na etapie oceny testu psychologicznego, do którego przystąpiło ponad 100 kandydatów – dodaje.

W odpowiedzi na drugie ogłoszenie o 50 wolnych stanowiskach służbowych w oddziałach celnych granicznych i 10 etatów w komórkach dochodzeniowo-śledczych również wpłynęło ponad pół tysiąca podań.

Reklama

– Aktualnie postępowanie kwalifikacyjne jest na etapie testu sprawności fizycznej, do którego na początku marca bieżącego roku przystąpi ponad 300 kandydatów – wyjaśnia Chabowska.

Wymagane od kandydatów do służby kwalifikacje zawodowe to wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Z uwagi na specyfikę pracy w komórkach dochodzeniowo-śledczych mile widziane będzie wyższe wykształcenie prawnicze oraz doświadczenie zawodowe, np. w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych lub samorządowych. Z kolei, z uwagi na specyfikę pracy w granicznych oddziałach celnych, mile widziane dodatkowe kwalifikacje to wykształcenie średnie techniczne w zakresie kształcenia przydatnym w Służbie Celno-Skarbowej, np. mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne.

Kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej powinni mieć polskie obywatelstwo, korzystać z pełni praw publicznych, cieszyć się  nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie być karani. Funkcjonariusze są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą się ubiegać o emeryturę mundurową.
Wzmocnienie potencjału podkarpackiej KAS to przygotowanie odpowiednio wykwalifikowanej kadry m.in. do służby w planowanym przejściu granicznym w Malhowicach.

To także odpowiedź na zakładane doposażenie przejść granicznych, a co za tym idzie – nowe stanowiska pracy w Budomierzu, Korczowej i Krościenku, gdzie w latach 2020-2021 planowana jest budowa stacjonarnych urządzeń RTG, służących do prześwietlania pojazdów. Dodatkowi funkcjonariusze potrzebni są również z uwagi na plany zagospodarowania kolejowego przejścia granicznego Przemyśl- Mościska czy zakładaną zmianę obsługi ruchu towarowego w Korczowej na formę terminalową. 
owa
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-02-29 11:20:28

    Jak to jest.Wiadomo wszystkim,ze jest to jeden z najbardziej korupcyjnych zawodów o czym świadczą większe lub mniejsze aresztowania ale ciągłe wśród pracowników a aż tylu chętnych na jedno miejsce.W żadnej innej branży nie ma aż tylu chętnych  do pracy na jedno miejsce.Taki nasz lokalny fenomen chętnych do pracy mimo,ze uposażenie należy do przecietnych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sprawiedliwy - niezalogowany 2020-03-01 18:25:28

    Ale na jakiej stronie był nabur,chyba jakiejś prywatnej?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Miecio - niezalogowany 2020-03-05 21:20:04

    Nabór pt.WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama