Reklama

Chmury wiszą nad miastem…

13/01/2017 07:51

Nikt chyba nie lubi ludzi, którzy często się powtarzają i zamiast mówić o jakichś nowych i ciekawych sprawach, w kółko ględzą na te same tematy, zwłaszcza jeśli są to ludzie w jakiś sposób aktywni w przestrzeni publicznej: politycy, komentatorzy czy dziennikarze. Znalazłem się zatem w arcytrudnym położeniu, bo dziś mam zamiar tu napisać po raz kolejny na temat przeze mnie po wielokroć już podejmowany, a mianowicie o naszym powietrzu. Temat ten zresztą o tej porze roku wraca jak bumerang w mediach, na forach internetowych, w prywatnych Polaków rozmowach i w gabinetach lekarskich naszego pięknego regionu, co znaczy, że chyba jest ważny.

Nie będę jednak – jak zdarta płyta – nawoływał do radykalnych działań wymierzonych przeciw sąsiadom-trucicielom, nie będę piętnował grzewczego analfabetyzmu tych, którzy nie potrafią rozpalać „od góry” w piecach i kominkach, nie będę nawet biadolił o najwyższych pozycjach naszych miast w rankingach najbardziej zatrutych miejsc w Europie. To wszystko już było, zatem powściągnę dziś swoje dziennikarskie aspiracje, by tematy owe ponownie drążyć.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że władze (wszelkiego stopnia) nie mają najmniejszej ochoty zrobić czegoś naprawdę dla nas – mieszkańców najbardziej zasyfionych miast Europy. Nie umiem jednak zrozumieć, dlaczego tak się dzieje, bo w moim mniemaniu władza ma przecież obowiązek troszczyć się o dobro obywateli. Chyba, że nie rozumiem, czym władza jest naprawdę.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    prawda - niezalogowany 2017-01-13 08:43:52

    bo dla władzy najważniejsza jest KASA I POSADKI DLA SWOJEJ KLIKI, a Nas maja daleko i głęboko w czarnej doopie!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2017-01-13 19:11:27

    No ja też w sumie nie chciałbym się powtarzać, no ale nie chcem ale muszem...   DRZEWA W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2017-01-13 19:57:19

    "Ziemia to już tylko puste słowo Powietrze niszczące płuca jak trucizna Ludzie zamieniani w niewolników Życie oznaczone głodem i troskami Znikąd donikąd ten obłęd nie ma kóńca Znikąd do nikąd to obłęd  opłacony życiem Fabryki zmieniające wszystko w śmietnik Dzieci noszące piętno wszystkich chorób Przyroda - zdeptano już jej prawa Oto czas mierzony syrenami fabryk''   YOUTUBE.COM - GANGRENA - POSTĘP

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama