Reklama

Choma lepszy od Ferenca?!

Tygodnik Newsweek i magazyn Forbes opublikowały zorganizowane przez siebie rankingi. Pierwszy na najlepszych prezydentów miast, drugi pod hasłem „Miasta atrakcyjne dla biznesu”. W tym pierwszym prezydent Przemyśla Robert Choma zdecydowanie wyprzedził prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca! Internet zagotował się od komentarzy.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu. To największe w Polsce spotkanie przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów. Tematem przewodnim było hasło „Nowoczesne regiony przyjazne mieszkańcom”. Podczas dwóch dni sesji plenarnych i dyskusji panelowych omawiane były dobre praktyki oraz tematy z obszarów: samorząd i biznes, jakość życia mieszkańców, promocja regionów.

Imprezą towarzyszącą kongresowi była gala dwóch wspomnianych tytułów, podczas której wręczone zostały nagrody w rankingu Newsweeka na Najlepszych Prezydentów Miast „N 15” oraz w rankingu Forbesa pod hasłem „Miasta atrakcyjne dla biznesu”. W obu głośno było o Przemyślu. W pierwszym 5. miejsce zajął prezydent nadsańskiego grodu Robert Choma.

Na 11. miejscu uplasował się prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Głosy na samorządowców w tym rankingu oddają sami zainteresowani, czyli prezydenci poszczególnych miast. W drugim („Miasta atrakcyjne dla biznesu”) Przemyśl zajął trzecie miejsce w kategorii miast od 50 do 150 tys. mieszkańców. W tym rankingu wyróżniane i nagradzane są miasta i gminy, które najlepiej i najskuteczniej wspierają przedsiębiorczych mieszkańców, wykorzystując centralny i lokalny potencjał wsparcia. Ranking został sporządzony w oparciu o badania Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej oraz badanie jakościowe przeprowadzone przez renomowaną, międzynarodową firmę badawczą.

Reklama

W sieci zawrzało

Po opublikowaniu obu rankingów w sieci zawrzało. Zwłaszcza jeśli chodzi o klasyfikację prezydentów miast, w którym prezydent Przemyśla zdystansował o sześć miejsc prezydenta Rzeszowa. Przeglądnęliśmy wszystkie komentarze internautów. Są bardzo krytyczne dla włodarza przemyskiego grodu, tyle że trzeba do nich podchodzić z odpowiednim dystansem.

„Skoro Przemyśl jest tak atrakcyjny, to dlaczego strefa ekonomiczna świeci pustkami? Skoro pan Choma jest takim wspaniałym prezydentem, niech powie, dlaczego ludzie masowo stąd uciekają? Gdzie są ci obiecani przez niego inwestorzy, dlaczego jego pierwszą decyzją w nowej kadencji była podwyżka podatku od nieruchomości o 30 procent?”

Reklama

„Chyba jakiś żart![paywall] Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego za metr kwadratowy powierzchni biurowej żąda 37 zł, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego – 12 zł. Przemyska strefa ekonomiczna kosztowała około 20 mln zł, a są tam takie bagna i busz, że trzeba iść z maczetą, aby inwestorowi pokazać, gdzie to jest! Jedyny dobry biznes w Przemyślu to zakład pogrzebowy albo produkcja filmowa, bo miasto jest tak puste, że nikt nigdy w kadr nie wejdzie...”

„Szkoda, że tego nie widać w mieście. Przecież tu nie ma żadnej firmy, która dałaby pracę mieszkańcom”.

Reklama

To tylko kilka wybranych komentarzy mieszkańców Przemyśla do rankingu Newsweeka.

Gratulacje dla prezydenta Chomy

– Nagroda, którą dostałem oczywiście bardzo cieszy, ale to nagroda nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla Przemyśla i jego mieszkańców, co zawsze podkreślam. Staram się, aby o Przemyślu przy takich okazjach mówiło się w samych superlatywach. Rankingów jest dużo, mniej lub bardziej znaczących. Oczywiście, zawsze znajdą się osoby, które podważają ich znaczenie. Gratuluję zwycięzcy i jestem przekonany, że wspólny wysiłek włożony w budowę pozytywnego wizerunku Przemyśla przyniesie w niedługiej przyszłości obopólne korzyści – powiedział nam prezydent Przemyśla Robert Choma.

Reklama

– Nie przywiązuję większej wagi do tego typu rankingów. Gratuluję prezydentowi Chomie wysokiego miejsca. Przemyśl się zmienia, a on jest dobrym gospodarzem. Trzeba to tylko zauważyć. Każdy z nas wie najlepiej, co robić dla swojego miasta. Najważniejsze, aby mieszkańcom żyło się jak najlepiej. Staram się, jak mogę, zmieniać Rzeszów i myślę, że to mi się udaje. Ale żeby była jasność: to nie tylko moja zasługa, a wszystkich rzeszowian. Tylko dobra współpraca, wyjście do nich i wsłuchiwanie się w ich problemy może przynieść pozytywny efekt – stwierdził prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nisk - niezalogowany 2016-10-13 18:18:33

    Do pięt Ferencowi nie dorasta. Od Rzeszowia zaczyna się dopiero świat. Chyba jest lepszy, zatanawiam się dłuuuuuuuugo, ale nic nie mogę pozytywnego wymyśleć. No, może w składaniu wieńców.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja man - niezalogowany 2016-10-13 19:00:22

    Buahahahhahahjahhahahahahahahaha ale żart pryma aprilis nie dziś 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Catwoman - niezalogowany 2016-10-13 19:04:49

    Jutro święto UPA - 14. 10Impreza w redakcji? Szampan? Kawior?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama