Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny Vox Iuventum na zaproszenie posła Marka Rząsy odwiedził Sejm RP, gdzie dwukrotnie dał popis swych wokalnych możliwości.
Zespół powstał we wrześniu ub.r. Skupia młodzież szkół ponadpodstawowych z Przemyśla, Dubiecka i Buszkowic. Założycielem i dyrygentem jest Piotr Szelążek, chórmistrz i nauczyciel muzyki. W Sejmie chór koncertował dwukrotnie: podczas spotkania opłatkowego z udziałem premier Ewy Kopacz, marszałka sejmu Radosława Sikorskiego i marszałka senatu Bogdana Borusewicza, a także w holu głównym Sejmu. Na oba brawurowo wykonane i długo oklaskiwane przez liczne audytorium występy złożyły się kolędy: polskie, słoweńskie, ukraińskie, francuskie i paragwajskie. Akompaniatorem podczas koncertów był Piotr Dobosiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze