Reklama

Chór Vox Iuventum kolędował w Sejmie

Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny Vox Iuventum na zaproszenie posła Marka Rząsy odwiedził Sejm RP, gdzie dwukrotnie dał popis swych wokalnych możliwości.

Zespół powstał we wrześniu ub.r. Skupia młodzież szkół ponadpodstawowych z Przemyśla, Dubiecka i Buszkowic. Założycielem i dyrygentem jest Piotr Szelążek, chórmistrz i nauczyciel muzyki. W Sejmie chór koncertował dwukrotnie: podczas spotkania opłatkowego z udziałem premier Ewy Kopacz, marszałka sejmu Radosława Sikorskiego i marszałka senatu Bogdana Borusewicza, a także w holu głównym Sejmu. Na oba brawurowo wykonane i długo oklaskiwane przez liczne audytorium występy złożyły się kolędy: polskie, słoweńskie, ukraińskie, francuskie i paragwajskie. Akompaniatorem podczas koncertów był Piotr Dobosiewicz.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama