Reklama

Ciemno przed przedszkolem w Ostrowie

Mieszkańcy, a zwłaszcza rodzice dzieci, uczęszczających do przedszkola i szkoły w podprzemyskim Ostrowie, narzekają na egipskie ciemności panujące wokół tych placówek oświatowych.

List w tej sprawie napisali do nas mieszkańcy Ostrowa, prosząc o interwencję. Na terenie parku w podprzemyskiej miejscowości znajduje się cały kompleks placówek oświatowych. Oprócz zespołu szkół kilkanaście metrów dalej jest przedszkole. Do pierwszego wjeżdża się jedną bramą, do drugiego drugą. „Często wieczorem spacerujemy po naszej miejscowości. Przechodząc chodnikiem, widzimy przedszkole, które jest zupełnie nieoświetlone od strony prywatnych domów. Jest kilka latarni od bramy wjazdowej, ale wzdłuż drogi prowadzącej do przedszkola żadna nie świeci” – wyjaśniają[paywall]. „W zimie, gdy szybko robi się ciemno, rodzice z dziećmi wracają do domów po ciemku, wykrzywiając nogi na śliskiej nawierzchni. Kiedyś świeciła jedna lampa. Tyle że świeciła w ciągu dnia, a jak robiło się ciemno, gasła. Teraz nawet ona nie świeci. Osoba, która jako ostatnia zamyka bramy przedszkola i zespołu szkół, robi to z pomocą latarki w telefonie komórkowym. Uliczne światła też słabo świecą. Rozumiemy dyrekcję szkoły, że robi oszczędności, ale te odbywają się kosztem bezpieczeństwa dzieci. Pytamy, po co stoją te latarnie, jeśli nie świecą i nikt z pracowników urzędu gminy czy dyrekcja ZS nie reaguje? Przecież liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo najmłodszych wychowanków” – podsumowali.

Sprawdzą, naprawią

Dyrektor Zespołu Szkół w Ostrowie Grzegorz Kozioł powiedział, że do tej pory nikt nie zgłaszał mu tego problemu. – Lampy, które są po drugiej stronie ulicy, świecą. Na drodze do przedszkola rzeczywiście jest kilka lamp i z tego co wiem, jedna świeciła. Wydaje mi się, że więcej w tym temacie można się dowiedzieć w urzędzie gminy – powiedział.

Zadzwoniliśmy więc do Urzędu Gminy w Przemyślu, gdzie problem przedstawiliśmy sekretarzowi gminy Mieczysławowi Piziurnemu. – Nam także nikt takiego problemu nie zgłaszał, a szkoda, bo można było to inaczej załatwić. Ale skoro mieszkańcy zdecydowali się pójść z nim do gazety, zbadamy sprawę i się nią zajmiemy – zapewnił M. Pizurny.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ostrow wita. - niezalogowany 2017-02-12 00:45:53

    Ni ma Wojt piniendzy na swiatlo?  A taki byl fajny tyle obiecywal. Hale w rok zrobi, wszedzie drogi, chodniki i stolice w Ostrowie. Miliony piniendzy z Uni, fachowcow i i zabawy bezalkoholowe do bialego rana. A taki byl ladny, amerykanski.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Vcddyhbcshnki - niezalogowany 2017-02-12 12:38:12

    A za przedszkolem gnojki ki...... pija alkochol buce

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    urzędnik - niezalogowany 2017-02-16 18:24:21

    Ciemno wszędzie głucho wszędzie, co to będzie co to będzie????... Chyba nic.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama