Choć czasu na podjęcie ostatecznej decyzji co do losów budynków po byłych gimnazjach trochę jeszcze zostało, wiele osób ciekawi, jakie plany ma miasto względem budynku po Gimnazjum nr 5 im. św. Jana Kantego przy ulicy Grunwaldzkiej w Przemyślu.
Budynków do zagospodarowania po byłych gimnazjach są cztery. Z jednym już nie ma problemów, bo[paywall] obiekt po Gimnazjum nr 2 przystosowywany jest pod potrzeby kilku wydziałów Urzędu Miejskiego w Przemyślu. O losie dwóch innych budynkach – Gimnazjum nr 1 przy ulicy 3 Maja i nr 3 przy ulicy Kossakowskiej także pojawiły się pewne spekulacje. Ten pierwszy ma zostać wykorzystany przez Szkołę Podstawową nr 14 i najprawdopodobniej nie będzie z tym większych problemów. Do tego drugiego – jak wieść gminna niesie, kiedy wyprowadzi się już stamtąd Wydział Edukacji UM w Przemyślu – ma zostać przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 5. Kolejna plotka głosi, że chrapkę na budynek po SP 5 przy ul. Konarskiego ma przemyski sąd...
Niewiele, a w zasadzie nic nie wiadomo, jakie są plany władz miasta odnośnie budynku po byłym Gimnazjum nr 5 im. św. Jana Kantego przy ulicy Grunwaldzkiej. Swego czasu informowaliśmy, że padł pomysł, aby z ulicy św. Józefa przenieść tam Młodzieżowy Dom Kultury. To jednak nie byłby trafione posunięcie. Dyrektor MDK Stanisław Karszyń mówi, że przystosowanie pomieszczeń w budynku przy ul. Grunwaldzkiej pod potrzeby różnych grup działających w MDK-u, byłoby sporym przedsięwzięciem. I z całą pewnością kosztownym.
– Wszystkie budynki, w których znajdują się obecnie gimnazja, będą zajęte przez te szkoły do końca sierpnia 2019 roku. Siłą rzeczy ostateczne decyzje co do ich dalszego losu jeszcze nie zapadły, ale mamy oczywiście wstępne plany co do ich przyszłych losów. Rzeczywiście, w przypadku budynku po byłym Gimnazjum nr 5 rozważane jest przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury, ale budynkiem szkoły interesują się także oświatowe podmioty niepubliczne. Mamy jeszcze czas na rozważenie wszystkich propozycji. Z całą pewnością nieruchomości te zostaną jak najlepiej zagospodarowane z korzyścią dla mieszkańców Przemyśla – wyjaśnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.nie pisze się "bo" tylko "ponieważ" oczywiście o ile redakcji zależałoby na tekstach dla ciut lepszego gimnazjum.
Panie Redaktorzw, otóż przeniesienie MDK do tego budynku byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.
Wszystko poza oddawaniem na szkole prywatna. Podobno szkola Newtona robi podchody i probuje dostac budynek. Przekazywanie w prywatne rece publicznych budynkow byloby skandalem! To bylby jakis przekręt!
Też tak uważam, wszystko co prywatne to złe i do likwidacji. Niech żyje państwowe . Ono jest najlepsze, tylko dla kogo ?
Próbujesz zmieniać temat. Chodzi o przekazywanie państwowego majątku dla prywatnych osób. A to nie jest właściwe. Chcą mieć prywatną szkołę, niech kupują według rynkowych cen. Budynek powinien być wykorzystany placówkę miejską.
1. wyburzyć i postawić apartmentowiec .2. wyburzyć i postawić sjuper markiet3 . oddać prywaciarzowi za 1 zeta do kręcenia lodów .
A co w takim wypadku mieściłoby się w obecnym MDKu?
hmm... pewnie kolejna szkoła ukraińska. Przed wojna to był budynek ukraiński.
MDK to tradycja od wielu, wielu lat miejsce rozwijania zdolności dzieci, sala widowiskowa , miejsce z klimatem dlatego nie powinno się tego niszczyć i przenosić.
nie pisze się "bo" tylko "ponieważ" oczywiście o ile redakcji zależałoby na tekstach dla ciut lepszego gimnazjum.
Panie Redaktorzw, otóż przeniesienie MDK do tego budynku byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem.
Wszystko poza oddawaniem na szkole prywatna. Podobno szkola Newtona robi podchody i probuje dostac budynek. Przekazywanie w prywatne rece publicznych budynkow byloby skandalem! To bylby jakis przekręt!