Reklama

Co dalej z budynkiem po Gimnazjum nr 5 w Przemyślu?

Choć czasu na podjęcie ostatecznej decyzji co do losów budynków po byłych gimnazjach trochę jeszcze zostało, wiele osób ciekawi, jakie plany ma miasto względem budynku po Gimnazjum nr 5 im. św. Jana Kantego przy ulicy Grunwaldzkiej w Przemyślu.

Budynków do zagospodarowania po byłych gimnazjach są cztery. Z jednym już nie ma problemów, bo[paywall] obiekt po Gimnazjum nr 2 przystosowywany jest pod potrzeby kilku wydziałów Urzędu Miejskiego w Przemyślu. O losie dwóch innych budynkach – Gimnazjum nr 1 przy ulicy 3 Maja i nr 3 przy ulicy Kossakowskiej także pojawiły się pewne spekulacje. Ten pierwszy ma zostać wykorzystany przez Szkołę Podstawową nr 14 i najprawdopodobniej nie będzie z tym większych problemów. Do tego drugiego – jak wieść gminna niesie, kiedy wyprowadzi się już stamtąd Wydział Edukacji UM w Przemyślu – ma zostać przeniesiona Szkoła Podstawowa nr 5. Kolejna plotka głosi, że chrapkę na budynek po SP 5 przy ul. Konarskiego ma przemyski sąd...

Niewiele, a w zasadzie nic nie wiadomo, jakie są plany władz miasta odnośnie budynku po byłym Gimnazjum nr 5 im. św. Jana Kantego przy ulicy Grunwaldzkiej. Swego czasu informowaliśmy, że padł pomysł, aby z ulicy św. Józefa przenieść tam Młodzieżowy Dom Kultury. To jednak nie byłby trafione posunięcie. Dyrektor MDK Stanisław Karszyń mówi, że przystosowanie pomieszczeń w budynku przy ul. Grunwaldzkiej pod potrzeby różnych grup działających w MDK-u, byłoby sporym przedsięwzięciem. I z całą pewnością kosztownym.

– Wszystkie budynki, w których znajdują się obecnie gimnazja, będą zajęte przez te szkoły do końca sierpnia 2019 roku. Siłą rzeczy ostateczne decyzje co do ich dalszego losu jeszcze nie zapadły, ale mamy oczywiście wstępne plany co do ich przyszłych losów. Rzeczywiście, w przypadku budynku po byłym Gimnazjum nr 5 rozważane jest przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury, ale budynkiem szkoły interesują się także oświatowe podmioty niepubliczne. Mamy jeszcze czas na rozważenie wszystkich propozycji. Z całą pewnością nieruchomości te zostaną jak najlepiej zagospodarowane z korzyścią dla mieszkańców Przemyśla – wyjaśnił rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lolek - niezalogowany 2018-03-18 23:10:39

    nie pisze się "bo" tylko "ponieważ" oczywiście o ile redakcji zależałoby na tekstach dla ciut lepszego gimnazjum.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2018-03-19 07:59:49

    Panie Redaktorzw, otóż przeniesienie MDK do tego budynku byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2018-03-19 08:11:29

    Wszystko poza oddawaniem na szkole prywatna. Podobno szkola Newtona robi podchody i probuje dostac budynek. Przekazywanie w prywatne rece publicznych budynkow byloby skandalem!  To bylby jakis przekręt! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama