Reklama

Co dalej z remontem placu Rybiego w Przemyślu?

Miał być w grudniu ub.r. Nie było. Miał być w styczniu br. Nie było. Na placu Rybim w Przemyślu wciąż nic się nie dzieje, mimo obietnic władz miasta, że fatalnie wyglądający parking zostanie przebudowany.

Do rozstrzygnięcia przetargu na remont nawierzchni parkingu na placu Rybim doszło już 8 grudnia 2018 r. Wygrał go Zakład Budowlano-Instalacyjny „Kowal” s.c. z Przemyśla. W ramach prac miało dojść do: rozebrania chodników, wysepek przystankowych, przejść dla pieszych z płyt lastrykowych, nawierzchni z kostki brukowej betonowej oraz metrowych słupków blokujących. Cała nawierzchnia placu miała zostać usunięta (na głębokość 25 cm), a teren odwodniony. Nowa zostanie wykonana z kruszyw naturalnych, stabilizowanych mechanicznie. Wytyczone zostaną linie dla miejsc parkingowych, w tym pięć stanowisk dla niepełnosprawnych. Na papierze wszystko wygląda dobrze, ale z praktyką, niestety, jest znacznie gorzej.

Będzie remont czy nie?

Wątpliwości, czy wreszcie dojdzie do remontu placu Rybiego, rozwiał rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk: – Teoretycznie wykonawca już mógłby rozpocząć prace, ale powinny się one rozpocząć dopiero wtedy, kiedy aura pozwoli na ich szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie. Na placu Rybim funkcjonuje obecnie największy parking w mieście. Trwające długo i z przerwami, które z całą pewnością wystąpiłyby ze względu na nieodpowiednie warunki atmosferyczne, roboty drogowe znacznie utrudniłyby życie przemyskim kierowcom. Cierpliwie poczekajmy więc na bardziej wiosenną aurę, która pozwoli na sprawne przeprowadzenie remontu. Zgodnie z przewidywaniami ma potrwać około dwóch miesięcy.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-01-28 17:33:56

    Cyganią non stop a ciemny naród to"kupuje"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    luowy obserwator - niezalogowany 2018-01-28 18:49:10

    udowy obserwator 83.31.64.222 26.01.2018 Moje pytanie , czy ktoś po niemal 4 kadencjach "rządów" tego "gospodarza" i ojca miasta Królewskiego  , kolejnych radach wszystkie bezrady a obecna niemal komiczna ma złudzenia że w tym zadupiu cokolwiek będzie ,  zbuduje , coś wyprodukuje . Podobnie jest od lat z tym inkubatorem , tymi budami na deficytowym od początku stoku , z tym inwestycjami których od początku nie widać , z ta pustą sfrefa niby ekonomiczną , z tymi remontami bazarów i kamienic , z tymi boiskami i halami sportowymi , zespołem basenów , halą sportową  , lodowiskami itd. Naprawdę wszystko w tej mieścinie się nie udaje ,  wszytko nieudane , spieprzone  nie potrafią nawet dokończyć tego siedliska syfu zwanego zielonym rynkiem, zaś gdyby nie firma NOVA SA z Gliwic do dzisiaj nie byłoby ani porządnego kina zaś domek zwany Ogrodnika byłby nadal w ruinie podobnie jak cały ten Królewski Przemyśl. Podobnie będzie z tym parkingiem , cały ten Przemyśl to syf , kiła i mogiła,.syf , kiła i mogiła.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Aaa - niezalogowany 2018-01-29 10:09:45

    Przetarg już był, wygrała firma Kowal

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama