Niedawno informowaliśmy o pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu na budowę pełnowymiarowej hali sportowej w Dubiecku. Ostatecznie za realizację tej długo wyczekiwanej inwestycji gmina zapłaci blisko 15 mln 927 tys. zł. Pozytywne rozstrzygnięcia wciąż nie zapadły jeszcze w kwestii miejskiego targowiska. Samorząd był też na etapie wyboru wykonawcy prac remontowo-budowlanych, konserwatorskich i wykończeniowych zabytkowego spichlerza w Wybrzeżu. Jedyna złożona w przetargu oferta przewyższyła jednak znacznie kwotę, jaką planowano przeznaczyć za realizację zadania.
Sporo w kwestii inwestycji dzieje się ostatnio w gminie Dubiecko.
W jednym z ostatnich numerów informowaliśmy o wyborze wykonawcy budowy hali sportowej z widownią na 280 osób w Dubiecku, którym będzie firma Pro-Invest z Krosna. To przedsięwzięcie realizowane z rządowym dofinansowaniem.
Dubiecki samorząd udostępnił już informację z otwarcia ofert złożonych w przetargu na pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad realizacją tej inwestycji. Zgłosiło się aż 6 oferentów, przy czym najbardziej zbliżoną do finansowych założeń gminy kwotę zaproponowała firma Ekotrans laboratorium drogowe z Łazów Kostkowskich (141 tys. 942 zł).

fot.ze zbiorów własnych
Burmistrz Jacek Grzegorzak: – Chcemy, by obiekt służył społeczności. Przygotowujemy go pod kątem stworzenia tam miejsca gastronomii i organizacji spotkań. Przewidziane są też 4 pokoje z łazienkami. Swoją siedzibę mogłoby mieć w spichlerzu na przykład koło gospodyń.
Władze Dubiecka zamierzały na to zadanie przeznaczyć nieco mniej, bo 120 tys. zł. Wyłonienie inspektora nadzoru będzie już ostatnim krokiem przed podpisaniem umowy z wykonawcą całej inwestycji.
– Projekt budowy hali miał już 13 lat, więc musieliśmy przez kilka miesięcy popracować nad jego urealnieniem i dostosowaniem do obecnych przepisów, choćby dotyczących instalacji czy przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W końcu jednak wieloletnie marzenie ma szansę się spełnić, a uczniowie wreszcie zyskają komfortową przestrzeń do zajęć W-F. W obecnej, niepełnowymiarowej sali możliwości zajęć są ograniczone, zresztą nie wszyscy się w niej mieścili i latem część lekcji W-F odbywało się na orliku, do którego nie jest blisko, albo na stadionie – mówi burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.
Niewiele do przodu posunęła się natomiast kwestia budowy miejskiego targowiska „Mój Rynek” planowanego przy orliku w Wybrzeżu, która realizowana ma być w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 16 maja miało miejsce otwarcie złożonych w przetargu ofert.
Zgłosiła się tylko jedna firma i była nią Gospodarka Komunalna sp. z o.o. która cenę za wykonanie zadania określiła na 1 mln 304 tys. 551,51 zł. To mniej, niż zabezpieczył na ten cel dubiecki samorząd, który planował wydać 1 mln 654 tys. 704,79 zł.
Postępowanie przetargowe unieważniono i ogłoszono nowy przetarg, termin wyznaczając na 12 czerwca.
– To dla nas istotny obiekt, bo chcielibyśmy tam organizować skup i sprzedaż płodów rolnych, ale też wykorzystywać na inne potrzeby. Oprócz handlu, mógłby też służyć jako miejsce imprez kulturalnych, jak choćby Dzień Dziecka. Obiekt będzie zadaszony, a to przy niesprzyjającej aurze ma znaczenie. Wyposażony będzie w mobilne stoły, dlatego z łatwością będzie go można wykorzystać na różne potrzeby – mówi J. Grzegorzak. Na razie w miejscu planowanego targowiska handel odbywa się w mniej komfortowych warunkach. Sprzedający zmuszeni są przywozić własne stoły i parasole. Ta inwestycja również realizowana będzie z zewnętrznym dofinansowaniem.
Trzeci przetarg dotyczył rewitalizacji zabytkowego spichlerza w Wybrzeżu, który ogłoszony został w bm. Miasto i Gmina Dubiecko zmierza do przywrócenia mu dawnej świetności i nadania funkcji użytkowych.
Po pierwszym etapie prac, który obejmował wzmocnienie i izolację fundamentów na całym obwodzie budynku, przyszedł czas na resztę robót.
Przedmiotem obecnego zamówienia byłowykonanie prac remontowo-budowlanych, konserwatorskich i wykończeniowych przy budynku spichlerza, stanowiącego część zespołu dworsko-parkowego w Wybrzeżu. Rewitalizacja budynku obejmować ma też budowę zewnętrznej klatki schodowej, zakup i montaż windy, budowę podjazdu dla niepełnosprawnych i zagospodarowanie terenu wokół (powstać ma na nim sieć parkowych alejek spacerowych i parking).
– Chcemy, by obiekt służył społeczności. Przygotowujemy go pod kątem stworzenia tam miejsca gastronomii i organizacji spotkań. Przewidziane są też 4 pokoje z łazienkami. Swoją siedzibę mogłoby mieć w spichlerzu na przykład koło gospodyń. W przyszłości chcielibyśmy też dokończyć remont substancji zabytkowej obiektu. Jeśli uda się pozyskać środki zewnętrzne na ten cel, byłby to kolejny etap prac, który pozwoliłby na wyremontowanie całości. W tym roku już na pewno z tym nie zdążymy, ale mam nadzieję, że w przyszłym już tak – podsumowuje burmistrz J. Grzegorzak.
Z otwarcia ofert wiadomo już, że chętna do realizacji prac remontowo-budowlanych, konserwatorskich i wykończeniowych przy budynku spichlerza była tylko jedna firma. Do przetargu stanęła wyłącznie spółka Construm z Krosna.
Niestety kwota, jaką chcaiła otrzymać za realizację założeń projektowych to 2 mln 195 tys. 550 zł. Przewyższyła ona znacznie sumę przeznaczoną na ten etap prac przez władze Dubiecka. Zamówienie wyceniły bowiem na 1 mln 499 tys. 999,99 zł.
Samorząd zdecydował się więc na unieważnienie postępowania. Jakie będą dalsze rozstrzygnięcia, czas pokaże.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze