Na Podkarpaciu rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczne ferie 2015”. Potrwa do 15 lutego. Co zrobić, aby ferie były czasem radosnej, ale i bezpiecznej zabawy? Poniżej kilka praktycznych porad od policjantów.
Na sankach i nartach:
Na lodowisku:
Nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek i wykopów! Ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i na lodowiskach!W zimie jezdnia jest śliska, dlatego:
Zawsze przechodź przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Zawsze przechodź przez jezdnię przy zielonym świetle. Nie przebiegaj przez jezdnię. Przed wejściem na jezdnię należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Nie wolno wchodzić na jezdnię bezpośrednio zza samochodu, bądź innej przeszkody. Pamiętajmy o noszeniu elementów odblaskowych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze