Reklama

Co zrobić, aby ferie były bezpiecznie?

31/01/2015 12:38

Na Podkarpaciu rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczne ferie 2015”. Potrwa do 15 lutego. Co zrobić, aby ferie były czasem radosnej, ale i bezpiecznej zabawy? Poniżej kilka praktycznych porad od policjantów.

Na sankach i nartach:

Baw się tylko w bezpiecznych miejscach, takich jak place zabaw i boiska. Nie zjeżdżaj na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach, rzekach - nadjeżdżający samochód może nie zdążyć zahamować. Przed zjazdem dokładnie sprawdź czy w pobliżu nie ma krzaków, kamieni i nierówności. Wybieraj takie miejsca, które znajdują się z dala od ulic, mostów, torów kolejowych.

Na lodowisku:  

Nie wchodź na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek i wykopów! Ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i na lodowiskach!

W zimie jezdnia jest śliska, dlatego:  

Zawsze przechodź przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Zawsze przechodź przez jezdnię przy zielonym świetle. Nie przebiegaj przez jezdnię. Przed wejściem na jezdnię należy spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Nie wolno wchodzić na jezdnię bezpośrednio zza samochodu, bądź innej przeszkody. Pamiętajmy o noszeniu elementów odblaskowych.  
Przed wyjazdem dziecka na zimowy wypoczynek porozmawiajmy z nim o zagrożeniach, jakie może napotkać. Przekażmy dziecku podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wytłumaczmy, w jaki sposób w razie potrzeby będą mogły wezwać pomoc.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama