Od kilku dni możemy się zachwycać efektami pracy rzeźbiarzy, którzy przyczynili się do upiększania terenu Parku Lubomirskich. W dniach od 21 do 31 sierpnia trwał tam plener rzeźby. Drewniane bryły są już nieodłącznym elementem tego miejsca.
Szósta edycja pleneru rzeźby, organizowana przez pracownika Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu Tomasza Bielańskiego, właśnie dobiegła końca. Rzeźby wykonane w poprzednich latach stały się elementami[paywall] wystroju Parku Lubomirskich, a teraz miejsce to wzbogaciło się o kolejne prace. Do inicjatywy zaproszono 4 rzeźbiarzy z okolic Sieniawy. Belki drewna pod naciskiem pił motorowych i wprawnych rąk artystów przybrały określone kształty. W ciągu 10 dni ciężkiej pracy w parku powstawały bryły przedstawiające: mityczne postacie, zwierzęta domowe, a także bohaterów współczesnych bajek.
– W czasie plenerów tworzy się specyficzna atmosfera, poznaje się ludzi, który lubią to, co robią. Rzeźbiarze opowiadają sobie wiele ciekawostek – opowiada Tomasz Bielański. Państwowa Wyższa szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu miała też okazję współpracować w tym roku przy organizacji World Wood Day (WWD). To impreza odbywająca się w ramach obchodów Światowego Dnia Drewna. Uczelnia zorganizowała ośmiodniowy cykl warsztatów, w ramach których odbyły się: wykłady prowadzone przez specjalistów Państwowej Inspekcji Pracy i Nadleśnictwa w Krasiczynie, prezentacje polskich szybowców o konstrukcji drewnianej, warsztaty rzemieślnicze i artystyczne. W przemyskim Parku Lubomirskich posadzono też z tej okazji sadzonki drzew.
Patronat nad plenerem rzeźbiarskim objęli Fundacja Książąt Lubomirskich i Starostwo Powiatowe w Przemyślu, a sponsorem wydarzenia była Castorama.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze