Reklama

Cudem przeżyli. Mieszkańcy niosą wsparcie pogorzelcom [ZDJĘCIA]

Państwo Mirosława i Wojciech Pulitowie spotkali się z wieloma dowodami wsparcia w trudnych chwilach, jakie stały się ich udziałem po pożarze rodzinnego domu w miejscowości Bobrówka w gminie Laszki. Z dorobku życia niemal nic nie zostało. Pomoc płynie do nich od mieszkańców, ale potrzeby są ogromne. Liczy się każda złotówka.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 lutego) doszło do wybuchu pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Bobrówka w gminie Laszki. Budynek, w którym zamieszkiwali Mirosława i Wojciech Pulitowie, stanął w płomieniach. Zgłoszenie o pożarze strażacy z PSP w Jarosławiu odebrali o godzinie 1.41. Na miejsce zadysponowano łącznie 9 jednostek straży pożarnej. Na szczęście wewnątrz budynku nikt nie przebywał. Zamieszkujący dom zdążyli się ewakuować jeszcze przed przyjazdem strażaków.

– W pierwszej fazie pożaru podano dwa prądy wody na palący się budynek. W momencie docierania na miejsce akcji kolejnych zastępów podano jeszcze dwa kolejne prądy gaśnicze w natarciu bezpośrednio na płonący obiekt. Podjęte działania gaśnicze odniosły pożądany skutek – pożar został zlokalizowany, co pozwoliło strażakom na przejście do dogaszania zarzewia ognia i prowadzenia prac rozbiórkowych – poinformował bryg. Waldemar Czernysz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Reklama

Z budynku wyniesiono część spalonego wyposażenia domu, usunięto też zwisające elementy konstrukcji i pokrycia dachowego. W trwającej przeszło 3 godziny akcji wzięło udział 53 strażaków.

Rodzina pogorzelców stanęła przed wyzwaniem odbudowy domu, bo budynek nie nadaje się do zamieszkania. Z pomocą ruszyli już mieszkańcy i samorząd. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli udało się zebrać kwotę 15 tys. zł, którą 24 lutego wójt gminy Chłopice Andrzej Homa wraz z radnym i sołtysem Łowiec Wojciechem Gilarskim przekazali na ręce państwa  Pulitów. Tu warto dodać, że pani Mirosława, z domu Kaleta, pochodzi z tej miejscowości. To jednak kropla w morzu potrzeb, bo remont spalonego budynku wymaga ogromnych nakładów finansowych. Potrzebna jest kwota 80 tys. zł. Na ten cel trwa zbiórka w internecie. Jest prowadzona na portalu Pomagam.pl pod linkiem https://pomagam.pl/tnrpya

Reklama

Każdy może dorzucić grosik od siebie. Państwo Pulitowie nie tracą wiary w to, że uda się odbudować to, co utracili w wyniku niszczycielskiej siły żywiołu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/03/2025 20:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama