Państwo Mirosława i Wojciech Pulitowie spotkali się z wieloma dowodami wsparcia w trudnych chwilach, jakie stały się ich udziałem po pożarze rodzinnego domu w miejscowości Bobrówka w gminie Laszki. Z dorobku życia niemal nic nie zostało. Pomoc płynie do nich od mieszkańców, ale potrzeby są ogromne. Liczy się każda złotówka.
W nocy z piątku na sobotę (7/8 lutego) doszło do wybuchu pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Bobrówka w gminie Laszki. Budynek, w którym zamieszkiwali Mirosława i Wojciech Pulitowie, stanął w płomieniach. Zgłoszenie o pożarze strażacy z PSP w Jarosławiu odebrali o godzinie 1.41. Na miejsce zadysponowano łącznie 9 jednostek straży pożarnej. Na szczęście wewnątrz budynku nikt nie przebywał. Zamieszkujący dom zdążyli się ewakuować jeszcze przed przyjazdem strażaków.
– W pierwszej fazie pożaru podano dwa prądy wody na palący się budynek. W momencie docierania na miejsce akcji kolejnych zastępów podano jeszcze dwa kolejne prądy gaśnicze w natarciu bezpośrednio na płonący obiekt. Podjęte działania gaśnicze odniosły pożądany skutek – pożar został zlokalizowany, co pozwoliło strażakom na przejście do dogaszania zarzewia ognia i prowadzenia prac rozbiórkowych – poinformował bryg. Waldemar Czernysz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.
Reklama
Z budynku wyniesiono część spalonego wyposażenia domu, usunięto też zwisające elementy konstrukcji i pokrycia dachowego. W trwającej przeszło 3 godziny akcji wzięło udział 53 strażaków.
Rodzina pogorzelców stanęła przed wyzwaniem odbudowy domu, bo budynek nie nadaje się do zamieszkania. Z pomocą ruszyli już mieszkańcy i samorząd. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli udało się zebrać kwotę 15 tys. zł, którą 24 lutego wójt gminy Chłopice Andrzej Homa wraz z radnym i sołtysem Łowiec Wojciechem Gilarskim przekazali na ręce państwa Pulitów. Tu warto dodać, że pani Mirosława, z domu Kaleta, pochodzi z tej miejscowości. To jednak kropla w morzu potrzeb, bo remont spalonego budynku wymaga ogromnych nakładów finansowych. Potrzebna jest kwota 80 tys. zł. Na ten cel trwa zbiórka w internecie. Jest prowadzona na portalu Pomagam.pl pod linkiem https://pomagam.pl/tnrpya
Każdy może dorzucić grosik od siebie. Państwo Pulitowie nie tracą wiary w to, że uda się odbudować to, co utracili w wyniku niszczycielskiej siły żywiołu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze