Prezentacja przeciwdziałania i reagowania w sytuacjach kryzysowych była celem ćwiczeń zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i Komendę Miejską Policji w Przemyślu. Jeden z epizodów miał miejsce w tutejszej bazylice archikatedralnej.
– W związku z dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie miejsca uchodzące za bezpieczne, np. świątynie w jednej chwili mogą stać się obiektem zainteresowania osób zagrażających bezpieczeństwu innych – nie ukrywa nadkomisarz dr Jarosław Truchan, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, który od dwóch dni prowadzi w Przemyślu szkolenie pod nazwą „Active shooter – Zarządzanie jednostką Policji w przypadku zagrożenia ataku z użyciem broni palnej”.
W środę, 16 bm. tutejsi funkcjonariusze uczestniczyli w zajęciach odbywających się w komendzie, gdzie, m.in. doskonalili techniki interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzisiaj, 17 bm. jeden z epizodów ćwiczeń miał miejsce w bazylice archikatedralnej. Przyglądało się nim kilkudziesięciu alumnów miejscowego Wyższego Seminarium Duchownego. To właśnie wśród nich w czasie symulowanej akcji pojawił się niezrównoważony psychicznie mężczyzna, który zagroził im użyciem noża.
Ostatecznie wezwani na miejsce policjanci obezwładnili napastnika przy pomocy tasera (paralizatora elektrycznego).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To przesada by takie zabawy w kościele robić. Jak można było na to pozwolić? to profanacja miejsca świętego. Obraza uczuć religijnych.
Obraza uczuć religijnych ? Miasto emerytów i rencistów, których ktoś nauczył korzystać z internetu... Na co innego można napaść w tym mieście ? Jak nie na kościół to pewnie na aptekę albo szmateks. Zamiast się cieszyć, że policja przeprowadza takie ćwiczenia obrażasz się religijnie ;]
To, że politycy boją się społeczeństwa to rozumie, ale żeby dołączyli do nich duchowni? Czyżby mieli się czego bać?
To przesada by takie zabawy w kościele robić. Jak można było na to pozwolić? to profanacja miejsca świętego. Obraza uczuć religijnych.
Obraza uczuć religijnych ? Miasto emerytów i rencistów, których ktoś nauczył korzystać z internetu... Na co innego można napaść w tym mieście ? Jak nie na kościół to pewnie na aptekę albo szmateks. Zamiast się cieszyć, że policja przeprowadza takie ćwiczenia obrażasz się religijnie ;]
Pierwszy komwntarz to raczej ironia...