Wielką galą na deskach sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu tancerze ze Szkoły Tańca „A – Z” w Przemyślu uświetnili jubileusz 25-lecia tej znamienitej placówki.
Szkoła Tańca „A-Z” funkcjonuje od 1994 r. Jej założycielką oraz szefową jest Aleksandra Sołga, nauczyciel i choreograf tańca oraz instruktorka sportowego tańca towarzyskiego. Jest także założycielką Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca. Od wielu lat jej tancerki i tancerze odnoszą znaczące sukcesy na krajowych i zagranicznych parkietach[paywall].
Na galę przybyło wielu znamienitych gości, m.in.: poseł na Sejm RP Marek Rząsa, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, były zastępca prezydenta poprzedniej kadencji Janusz Hamryszczak. Obecny był także redaktor naczelny naszego tygodnika Artur Wilgucki.
– Trudno wyobrazić sobie świat bez tańca, który zajmuje często miejsce szczególne, staje się ulubionym zajęciem, a niekiedy nawet najważniejszą życiową pasją. Stworzona przez panią formuła propagowania tej dziedziny sztuki jest ciągle żywa i uniwersalna, dla wielu jesteście wzorem i drogowskazem. Niech każdy ruch na scenie daje satysfakcję i radość przez wszystkie kolejne lata i jubileusze – tymi słowami do A. Sołgi zwróciła się dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska.
W programie koncertu znalazły się tańce towarzyskie, nowoczesne i karaibskie (salsa, bachata) oraz obrazy taneczne (teatr tańca tzw. caribbean show). Wystąpili: solistki i soliści, duety i formacje, laureaci i uczestnicy Mistrzostw Polski IDO. Ogromne brawa zebrała grupa Hobby – Taneczna Grupa Przedszkolaka Szkoły Tańca „A-Z”. Swoje umiejętności zaprezentowały również młodzieżowe grupy dancehall’u i salsy oraz grupy dorosłych („39,5” i Salsa Lady Group).
Gala zakończyła się występem Przemyskiego Młodzieżowego Chóru Kameralnego „Vox Iuventum”, który wkomponował się w konwencję wieczoru i... tańcząc, śpiewał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.RODZICE-ZAŁOŻYCIELE,dziekują za pamięć i zaproszenie,
Gratulacje! Fajnie, że jest taka Szkoła :))
https://nowiny24.pl/przemysl-szuka-oszczednosci-i-nie-kosi-trawy-na-placu-zabaw-trawa-po-pas-zdjecia-internauty/ga/c1-14180031/zd/36352121
RODZICE-ZAŁOŻYCIELE,dziekują za pamięć i zaproszenie,
Gratulacje! Fajnie, że jest taka Szkoła :))
https://nowiny24.pl/przemysl-szuka-oszczednosci-i-nie-kosi-trawy-na-placu-zabaw-trawa-po-pas-zdjecia-internauty/ga/c1-14180031/zd/36352121