Reklama

Ćwierć wieku Szkoły Tańca „A – Z”

Wielką galą na deskach sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu tancerze ze Szkoły Tańca „A – Z” w Przemyślu uświetnili jubileusz 25-lecia tej znamienitej placówki.

Szkoła Tańca „A-Z” funkcjonuje od 1994 r. Jej założycielką oraz szefową jest Aleksandra Sołga, nauczyciel i choreograf tańca oraz instruktorka sportowego tańca towarzyskiego. Jest także założycielką Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca. Od wielu lat jej tancerki i tancerze odnoszą znaczące sukcesy na krajowych i zagranicznych parkietach[paywall].

Na galę przybyło wielu znamienitych gości, m.in.: poseł na Sejm RP Marek Rząsa, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, były zastępca prezydenta poprzedniej kadencji Janusz Hamryszczak. Obecny był także redaktor naczelny naszego tygodnika Artur Wilgucki.

Reklama

– Trudno wyobrazić sobie świat bez tańca, który zajmuje często miejsce szczególne, staje się ulubionym zajęciem, a niekiedy nawet najważniejszą życiową pasją. Stworzona przez panią formuła propagowania tej dziedziny sztuki jest ciągle żywa i uniwersalna, dla wielu jesteście wzorem i drogowskazem. Niech każdy ruch na scenie daje satysfakcję i radość przez wszystkie kolejne lata i jubileusze – tymi słowami do A. Sołgi zwróciła się dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” Renata Nowakowska.

W programie koncertu znalazły się tańce towarzyskie, nowoczesne i karaibskie (salsa, bachata) oraz obrazy taneczne (teatr tańca tzw. caribbean show). Wystąpili: solistki i soliści, duety i formacje, laureaci i uczestnicy Mistrzostw Polski IDO. Ogromne brawa zebrała grupa Hobby – Taneczna Grupa Przedszkolaka Szkoły Tańca „A-Z”. Swoje umiejętności zaprezentowały również młodzieżowe grupy dancehall’u i salsy oraz grupy dorosłych („39,5” i Salsa Lady Group).
Gala zakończyła się występem Przemyskiego Młodzieżowego Chóru Kameralnego „Vox Iuventum”, który wkomponował się w konwencję wieczoru i... tańcząc, śpiewał.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    fan - niezalogowany 2019-06-03 06:57:04

    RODZICE-ZAŁOŻYCIELE,dziekują za pamięć i zaproszenie,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Axel - niezalogowany 2019-06-03 13:12:44

    Gratulacje! Fajnie, że jest taka Szkoła :))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hjg - niezalogowany 2019-06-03 18:42:07

    https://nowiny24.pl/przemysl-szuka-oszczednosci-i-nie-kosi-trawy-na-placu-zabaw-trawa-po-pas-zdjecia-internauty/ga/c1-14180031/zd/36352121

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama