Reklama

Czarny, gryzący dym nad głowami przechodniów

25/04/2016 07:42

– Sporo się ostatnio mówiło na temat smogu, który wisi nad miastem. Sezon grzewczy już praktycznie za nami, ale problem wróci z pewnością za rok i nigdy o nim za wiele. Tymczasem wciąż odnoszę wrażenie, że ze świadomością w tym zakresie wciąż u nas krucho. Nie do wszystkich dociera, że spalając w piecu odpady i traktując je jak opał, szkodzą sobie i innym.

Mimo że w mediach ciągle mówi się o szkodliwych efektach takich działań, w mieście wciąż spotykaliśmy widok czarnych kłębów dymu unoszących się z kominów. Taką sytuację można było zaobserwować w Wielkanocny Poniedziałek w okolicy ronda Kresowian i zlokalizowanego w pobliżu kościoła. Z komina jednej z kamienic unosiła się ogromna chmura czarnego, duszącego dymu. Niektórzy przechodnie zakrywali chustką usta, nie chcąc wdychać zanieczyszczonego powietrza. Wyglądało to makabrycznie, ale podejrzewam, że na nic się zdadzą kontrole strażników miejskich w tym zakresie, jeśli nie zmieni się świadomość ludzi – kończy mieszkaniec.


Przemyślanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2016-04-25 16:09:46

    No i co z tego, że sezon grzewczy już za nami skoro bestialska zagłada, dewastacja i profanacja drzew, czyli zielonych płuc miasta, przez lokalnych kacyków jest w pełnym toku !!! Nie wspominając o wciąż rosnącej liczbie samochodów, który każdy z nich produkuje tlenki azotu, tlenki węgla i węglowodory. Powodują także skażenie ołowiem. A smrodzą one przez cały Boży rok na okrągło. Te dwa aspekty o których napisałem wyżej, jak mi się wydaje, wogóle nie są brane pod uwagę i poruszane w kontekście wyżej omawianego problemu. Najwyższa pora w końcu zmienić taki stan rzeczy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2016-04-25 16:29:45

    DRZEWA W MIEŚCIE. JAKĄ ROLĘ PEŁNIĄ DRZEWA W MIEJSKIM EKOSYSTEMIE ? - EKOLOGIA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    emil.radziowicz_178 2016-07-25 09:11:09

    Dlatego dobrze, żeby przypilnować, czy w naszym mieszkaniu lub domu jest odpowiednia wentylacja. W mieszkaniu można mieć małe urządzenie do oczyszczania powietrza, a w oknach nawiewniki http://www.brookvent.pl/nawiewniki-okienne/ tak aby powietrze było w ciągłej cyrkulacji. Oczywiście najlepsza jest wentylacja mechaniczna, ale o to trudno w starych blokach, może z czasem będzie to wymieniane.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama