W ubiegły wtorek, 3 października, w wielu miastach w kraju odbyły się protesty kobiet walczących o swoje prawa. Również w Przemyślu kilkadziesiąt osób protestowało na placu Dominikańskim. Obowiązywał czarny strój i czarne parasole, które akurat wtedy były potrzebne.
– Kobiety! Musimy pokazać, że nie składamy parasolek, że nie godzimy się na takie traktowanie nas – rozpoczęła organizatorka protestu Anna Grad-Mizgała. – Byłam w Warszawie na Komisji Zdrowia, na której był omawiany projekt ministra dotyczący zakazu sprzedaży tabletki antykoncepcyjnej „dzień po” i słuchałam tych bzdur, jakie wygadywali panowie posłowie z partii obecnie rządzącej. Po prostu trudno uwierzyć, że[paywall] w dwudziestym pierwszym wieku można takie bzdury wygadywać. Skończyło się to tym, że dzisiaj w Polsce, jako jedynym kraju w Europie, antykoncepcja awaryjna jest na receptę, ale też jest to jedyny kraj, gdzie mężczyźni bez recepty mogą kupić Viagrę. Wiecie dobrze, jak działa służba zdrowia. Po zapisaniu się do poradni ginekologicznej trzeba czekać na wizytę kilka miesięcy. Dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że minister Radziwiłł ograniczył finansowanie programu in vitrio. Twórca metody in vitro dostał Nagrodę Nobla za jej opracowanie, a w Polsce ogranicza się jedyną realną szansę dla kobiet, które chcą mieć dziecko, a z różnych przyczyn medycznych nie mogą. Zabrano też nam rzetelną edukację seksualną. Po wprowadzonej pierwszego września reformie szkolnictwa nie uczy się planowania rodziny, a jedynie rodzenia dzieci. My, kobiety, jesteśmy Europejkami i chciałybyśmy być traktowane jako Europejki i korzystać z takich praw, z jakich korzystają kobiety na całym kontynencie. To naprawdę jest wielki wstyd, że jesteśmy tak traktowane. Nie zgadzamy się z tym i będziemy walczyć o swoje prawa. Usłyszałam od posłanki z partii opozycyjnej, że trzeba bronić kompromisu w temacie aborcji. Aż mną zatrzęsło. To nie jest żaden kompromis. Dwadzieścia kilka lat temu nikt się kobiet nie pytał o zdanie w sprawie planowania rodziny. Uważam, że ówcześni politycy, rządzący naszym życiem, naszymi ciałami i naszą wolnością, zapłacili dług kościołowi katolickiemu. Kompromis byłby wtedy, gdyby zostało rozpisane ogólnonarodowe referendum.
Na zakończenie protestu zebrani podpisywali się pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie, przygotowanym przez „Komitet Ratujmy Kobiety 2017”. Ustawa ma zapewnić Polkom dostęp do podstawowej opieki z zakresu zdrowia reprodukcyjnego i przestrzeganie ich fundamentalnych praw, zgodnie z międzynarodowymi standardami praw człowieka. Projektodawcy uważają, że założenia projektu ustawy „Ratujmy Kobiety”, jeśli zostaną wprowadzone w życie, mają realną szansę na ograniczenie liczby niechcianych ciąż, a tym samym aborcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Robicie jaja z ludzi . Gdzie te kobiety , czarne wdowy , widać kilku facetów na czele z Rząsą i pojedyncze wkurwione na siebie panie. No cóż można i tak , napisać STRAJK KOBIET , zwalić winę na kiepską pogodę i rozejść się .Mnie ciekawi jedynie kto te farsy finansuje , kto podburza do tych marnych ceremonii zwanych strajkiem kobiet mordowanych , kamienowanych , biczowanych które trzeba koniecznie ratować . Myślę że większą wolność miałyby w Arabii Saudyjskiej , Iranie , Emiratach Arabskich , Katarze , Bahrajmie , Indonezji i wielu, wielu innych krajach islamu , a raczej rajach kobiet. Życzę powodzenia kochane czarne panie , Ciekawe czy poseł Rząsa miał również coś do powiedzenia prześladowanym polkom? jakie padły słowa otuchy i nadziei na lepsze jutro?.
Moje pytanie , dlaczego zniknął niemal od razu mój wpis , mądry , prawdziwy , czyżby Życie (marna gazeta) wprowadziło cenzurę jak w moim kraju , jak za znanych mi czasów PZPR.?
W Przemyślu jest mnóstwo wspaniałych kobiet, jest i garstka ze zrytymi łbami i czarnymi parasolami. Przydała by się ''czarna wołga''żeby je porwać.
oj kobitki kobitki zebyscie pozniej nie plakaly ,bo potem bedzie juz za pozno
>>Mnie ciekawi jedynie kto te farsy finansuje , kto podburza do tych marnych ceremonii zwanych strajkiem kobiet mordowanych , kamienowanych , biczowanych które trzeba koniecznie ratować .<<Mnie ciekawi to, dlaczego w XXI wieku tylu takich jak Ty bezmózgowców jest ?Widzisz w Twojej łepetynie się nie mieści, że kobiety mogą ot tak sobie bez podburzania i za własne pieniądze kosztem własnego czasu protestować przeciwko poniewieraniu ich niczym przedmioty przez jakąś tam narzuconą religię i ich przedstawicieli - która niekoniecznie musi im odpowiadać.
Podziwiać należy te odważne Panie, bo w takich i nadchodzących czasach "inkwizycji" to naprawdę trzeba mieć odwagę upominać się o swoją godność.Brawo Panie! (i nieliczni Panowie też). Nie przejmujcie się tymi co mają "zryte łby" przykryte moherami.
Panie kasander, a nie lepiej zamiast protestować, opuścić religię, o której pan pisze, że poniewiera kobiety? Przecież to takie łatwe i po problemie. Jeżeli jednak ktoś protestuje przeciwko zasadom czy normom w swojej religii, to zakrawa to na sekciarstwo. No i co ciekawe, jeżeli jest tak jak pan sądzi, czemu te protesty nie są organizowane pod kościołami, siedzibą biskupów itp.? Brak odwagi?
Byłem tej manifestacji rozpoznałem wiele lasek cichodajek z przeszłości. Teraz to emanują przyzwoitością widać jaka akcja taka frekwencja
>>Przecież to takie łatwe i po problemie. <<No to nie znasz życia jeżeli tak uważasz.Spytaj się chociażby tych rodziców co nie zgodzili się dziecka indoktrynować na lekcjach religii.>>czemu te protesty nie są organizowane pod kościołami, siedzibą biskupów itp.?<<Bo to bałwochwalcza władza (szeroko pojęta) ustala i egzekwuje prawo tworzone pod dyktat.>>Brak odwagi? <<Musisz być wyjątkowo ślepy i nierozumny zarzucając właśnie tym kobietom (i mężczyznom) brak odwagi.
Panie kasander, gdyby demostranci udali się pod właściwy adres to przyznałbym, że mają odwagę. Postać w grupie, pokrzyczeć i wyrazić swoje niezadowolenie przez plakaty itp. nie jest wyrazem jakiejś szczególnej odwagi. Dziś robi to niemal każdy protestując w wielu sprawach, często nawet błahych. A to, że narażają się ci ludzie na negatywne komentarze i kpiny, to ich sprawa. Na szczęście nie muszę protestować przeciwko, jak napisałeś "bałwochwalczej władzy". Od kilkudziesięciu lat nie jestem wyznawcą kościoła kat. I miałem odwagę zrobić to wtedy, gdy presja rodziny, bliskich, znajomych czy nauczycieli była olbrzymia. Czyż jednak nie jest ważniejsza prawda a nie życie w zakłamaniu?
>>rozpoznałem wiele lasek cichodajek z przeszłości.<<Jesteś bardziej pusty niż pustak. Brak szacunku dla kobiet to cecha takich trepów jak ty.
Nie wiecie kobiety co czynicie. "Ratujmy kobiety"- pytam sie przed czym? Gdybyście walczyły o "zycie"... też bym tam była.
Robicie jaja z ludzi . Gdzie te kobiety , czarne wdowy , widać kilku facetów na czele z Rząsą i pojedyncze wkurwione na siebie panie. No cóż można i tak , napisać STRAJK KOBIET , zwalić winę na kiepską pogodę i rozejść się .Mnie ciekawi jedynie kto te farsy finansuje , kto podburza do tych marnych ceremonii zwanych strajkiem kobiet mordowanych , kamienowanych , biczowanych które trzeba koniecznie ratować . Myślę że większą wolność miałyby w Arabii Saudyjskiej , Iranie , Emiratach Arabskich , Katarze , Bahrajmie , Indonezji i wielu, wielu innych krajach islamu , a raczej rajach kobiet. Życzę powodzenia kochane czarne panie , Ciekawe czy poseł Rząsa miał również coś do powiedzenia prześladowanym polkom? jakie padły słowa otuchy i nadziei na lepsze jutro?.
Moje pytanie , dlaczego zniknął niemal od razu mój wpis , mądry , prawdziwy , czyżby Życie (marna gazeta) wprowadziło cenzurę jak w moim kraju , jak za znanych mi czasów PZPR.?
W Przemyślu jest mnóstwo wspaniałych kobiet, jest i garstka ze zrytymi łbami i czarnymi parasolami. Przydała by się ''czarna wołga''żeby je porwać.