Reklama

Czary-mary w „Truskawkowym Ranczu” [GALERIA]

Nauka przez zabawę – to hasło coraz częściej powtarzane i realizowane jest już w przedszkolach. Całkiem słusznie, bo przedszkole jest swoistą edukacyjną forpocztą w rozwijaniu możliwości i talentów maluchów. Doskonale o tym wiedzą w Prywatnym Przedszkolu „Truskawkowe Ranczo” w podprzemyskim Ostrowie.

Dzisiejszego, 11 czerwca br., przedpołudnia do przedszkola zawitał wyjątkowy gość – chemik dr inż. Grzegorz Kasprzyk. Wszystkie maluchy miały wyjątkową okazję z bliska przyjrzeć się przeróżnym doświadczeniom. Z wypiekami na twarzy, z otwartymi z wrażenia buziami obserwowały buchający na dłoni ogień, zmianę koloru wody w… sekundę, „produkcję” gąbczastej substancji z proszku, itp.

– W związku z niedawnymi zmianami w edukacji staramy się, aby nasze przedszkola (druga placówka pod taką samą nazwą znajduje się w Krównikach – przyp. aut.) pomogły dzieciom w jak najlepszy sposób przygotować się do nauki w prawdziwej szkole. Najlepszym sposobem jest zabawa. Wprowadzamy innowacyjne programy nauczania oparte właśnie o zabawę. W przedszkolach powstają sale doświadczeń, a zajęcia z nimi związane nazywać się będą „Zajęcia profesora Truskawki”. Wzbogacamy nasze placówki w szereg ciekawych, ale bezpiecznych pomocy dydaktycznych, by wymienić: piasek kinetyczny, plantaria, mrówkaria, zestawy solarne, orbity i atomy kinetyczne, żyroskopy czy ściany pokryte farbami tablicowymi – wylicza dyrektor obu placówek Katarzyna Cichońska.
– Największą pomocą w wprowadzaniu systemu nauki poprzez doświadczenia służą jednak nasi goście, których staramy się zapraszać do naszych placówek systematycznie. To właśnie pan doktor Grzegorz Kasprzyk i jego „Zajęcia Małego Chemika” czy pani Paulina Wilman, która prowadzi zajęcia plastyczne pod hasłem „Sztuka Szuka” – dodała jedna z wychowawczyń Katarzyna Rygiel, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej, nauczycielka rytmiki i języka angielskiego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    M. - niezalogowany 2015-06-12 08:38:15

    Super pomysł! Gratulacje dla przedszkola! Mój syn uczęszcza do bliźniaczej placówki w Krównikach i cały dzień opowiadał jakie cuda widział :) Fajnie, że dzieci mogą zobaczyć coś, czego my rodzice ich nie możemy nauczyć... To dla nich prawdziwa frajda!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama