Reklama

Czas awansów i wyróżnień, czyli święto w BiOSG [ZDJĘCIA]

Było szykownie i poważnie. Uroczyście i defiladowo. Były medale za długoletnią służbę i zasługi dla Straży Granicznej. 21 maja br. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu świętował 33. rocznicę powołania.

Rocznicowe uroczystości połączone zostały z podkarpackimi obchodami Święta Straży Granicznej. Stąd wizyta ważnych osób na placu apelowym oddziału przy ul. Mickiewicza w Przemyślu dziwić nie mogła. Wzięli w niej udział m.in.: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun czy szefowie służb mundurowych i instytucji wszelkiej maści z Podkarpacia.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie, od mszy św. w intencji funkcjonariuszy oraz pracowników, odprawionej w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Eucharystię koncelebrował metropolita przemyski abp Adam Szal.

Reklama

Główne punkty odbyły się już na wspomnianym placu apelowym. Gospodarzem spotkania był dowódca BiOSG generał brygady SG Andrzej Popko[paywall].

Dziesiątki wyróżnień i awansów

Z okazji święta „pograniczników” w korpusie oficerów awansowało 20 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 82 oraz 154 podoficerów z BiOSG. Podczas uroczystości złoty medal Za Długoletnią Służbę, przyznany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, otrzymał st. chor. szt. SG Adam Jurczak. 12 jego kolegów otrzymało srebrne medale.

Złotym medalem Za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznanym z kolei przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, wyróżniono czterech oficerów: ppłk. SG Tomasza Boryckiego, ppłk. SG Krzysztofa Burko, ppłk. SG Jana Szynala i ppłk. SG Mariusza Krzyśkowskiego oraz szefową Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu prokurator Agnieszkę Kaczorowską. Kilkunastu funkcjonariuszy BiSOG otrzymało także srebrne i brązowe medale Za Zasługi dla Straży Granicznej.

Reklama

Podczas uroczystości wręczono również Odznaki Pamiątkowe BiOSG. Złote Odznaki otrzymali m.in.: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk, prezydent Przemyśla W. Bakun czy pełnomocnik graniczny Ukrainy Odcinka Lwowskiego płk Ołeh Trofimenko.

Ceremonia podsumowana została pokazem musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz koncertem w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej SG.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/06/2024 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama