Reklama

Czerwone róże od mieszkanki. Burmistrz Paluch podsumował półmetek

24/02/2017 11:00

Zadłużenie Jarosławia z ponad 36,5 mln zł netto w 2014 r. spadło w 2016 r. do 27,4 mln zł. Liczba zatrudnionych w ratuszu zmniejszyła się w czasie obecnej kadencji o 33 osoby, a utrzymanie urzędników pochłania 2 mln zł mniej. Wydatki na inwestycje z 7,8 mln zł w 2014 wzrosły do ponad 20 mln w roku bieżącym. Takie dane zaprezentował burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch na spotkaniu poświęconym podsumowaniu półmetka kadencji, zorganizowanym w czwartek, 16 lutego.

W sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zebrali się przedstawiciele instytucji miejskich, służb mundurowych, byli reprezentanci organizacji i stowarzyszeń oraz osoby blisko związane z[paywall] ratuszem bądź samym burmistrzem. Mieszkańcy Jarosławia spoza wymienionego kręgu stanowili zaledwie garstkę. Burmistrz wymieniał osiągnięcia, wspierając się filmem i prezentacją. Z nowych informacji na uwagę zasługuje wiadomość o 22 wnioskach o dofinansowanie zewnętrzne, złożonych wespół z różnymi partnerami  oraz zapewnienie, że na placu przy ul. Piekarskiej w końcu ruszą prace. Mają się rozpocząć od zakrojonych na szeroką skalę wykopów. Wszystko wskazuje, że zaczną się już w marcu.

W. Paluch przypomniał też  wcześniejsze zamiary, których nie udało się zrealizować, takie jak budowa targowiska miejskiego i problem ze strażą miejską. Zaznaczył jednak, że decyzje związane z tą formacją nie leżą w jego gestii. Wyliczył kilkadziesiąt planowanych inwestycji dotyczących poprawy stanu dróg w mieście i dalsze prace przy budowie cmentarza. Wspomniał o projektach z unijnym dofinansowaniem, m.in. Via Reginae i Jarosław Magiczne Miasto oraz o budowie bulwarów nad Sanem i zaplanowanych trasach rowerowych. Wśród wybranych inwestycji w roku przyszłym znalazł się projekt holistycznej rewitalizacji na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk, modernizacja hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przebudowa dróg i nowe parkingi na Starym Mieście.

Kończąc podsumowanie, burmistrz podziękował za współpracę. Wtedy wstała mieszkanka Jarosławia, która zwróciła uwagę, że wskazane by było, gdyby swoje zdanie mogli przedstawić mieszkańcy. W swojej przemowie wyrażała uznanie dla działań burmistrza tak mocno, że bohater spotkania miał łzy w oczach. Rozpędzona zaczęła tytułować W. Palucha prezydentem. Na koniec zaznaczyła, że byłoby jeszcze lepiej, tylko rada miasta stoi okoniem. Uwieńczeniem pochwał był bukiet czerwonych róż wręczony burmistrzowi.    

Reklama


fot.Roman Kijanka
Mniejsze zadłużenie, mniej na administrację, więcej dla miasta. Tak w skrócie podsumował swoją pracę burmistrz W. Paluch.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kazikzdołu - niezalogowany 2017-02-24 12:40:14

    a co to za gostek na pierwszym foto w cwikierach po prawej stronie za pampuchem ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    olo - niezalogowany 2017-02-25 12:56:54

    Główny specjalista od "toczenia się" palucha.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama